Saldırıya uğramış kripto para borsası Cryptopia kullanıcıları için iyi haber

0 52

Yeni Zelanda kripto para borsası Cryptopia’dan sonunda müşteriler için iyi haber geldi.

CoinDeske göre Christchurch Yüksek Mahkemesi hakimi David Gendall Cryptopiada ayrı hesaplarda duran kripto paraya kalan kripto varlıklarının nasıl dağıtılacağı konusunda “insanların mülkü” olarak adlandırılması gerektiğine karar verdi. Bu konuda alternatif bir karar verici de varlıkları kullanıcılar ve yatırımcılar arasında dağıtmaya karar verdi.

BİTCOİN CASHTE İŞLEM TAMAM… TIKLAYIN

Yayınlanan dosyada Hakim Gendall “Dava öncesi durum bir yandan Kriptopya yatırımcıları ile diğer yanda borsa sahipleri arasında bir mücadele gibiydi” dedi.

Bilindiği gibi şirketin geri ödeme yapmak zorunda olan 800 binden fazla kullanıcısı vardı. Ancak 37 alacaklı ve 90 hissedar şirketin kalan varlıklarındaki payları için mücadele ediyor. Geçen yıl Ocak ayında meydana gelen saldırı saldırısında Cryptopianın çeşitli kripto para birimlerinden toplam 30 milyon Yeni Zelanda doları (1785 milyon ABD doları) çalındı. Polis hala konuyla ilgili ikna edici bir açıklama yapmadı.

100 milyon dolar içeride tutuluyor

Soygundan sonra borsada yaklaşık 100 milyon dolarlık varlık kaldı. Şirketin tasfiye süreciyle uğraşmak üzere görevlendirilen Grant Thornton hala hangi kullanıcının Kriptopyadaki kötü kayıt sistemi nedeniyle hangi kripto para birimini elinde tuttuğunu bulmaya çalışıyor.

Dosyada ayrıca alacaklıların borsa paylarından 3.2 milyon dolarlık bir pay alacağı belirtildi. Bu rakam Yeni Zelanda Vergi Dairesinin almak istediği paranın yarısından (7.5 milyon $) az!

Yargıç Gendall konuyla ilgili son görüşünü söyledi: “Tüm bu değerler maddi olmasalar bile kullanıcılara ait mallar ve güvenilir olup olmadıklarına bakılmaksızın tanımlanabilir değerlerdir.”

Cryptopia 2014 yılında başladı. Platform iki Yeni Zelandalı Rob Dawson ve Adam Clark tarafından oluşturuldu. Şirket 15 Mayıs 2019da kapılarını kapattı ve tasfiye sürecine girdi.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku