Saldırının bilançosu açıklandı: Tam 130 hesap

0 0

Twitter  bu hafta gerçekleşen ve önde gelen kişi ve kuruluşların gizliliğinin ihlal edildiği siber saldırıda bilgisayar korsanları tarafından yaklaşık 130 hesabın hedef alındığını açıkladı.

Şirket bilgisayar korsanlarının ABD başkanlık adayı Joe Biden televizyon yıldızı Kim Kardashian eski ABD Başkanı Barack Obama ve milyarder Elon Musk gibi ünlü isimlerin hesaplarını dijital para talep etmek için ele geçirdiğini açıklamıştı.

Twitter dün akşam yaptığı son açıklamasında bilgisayar korsanlarının hedef aldıkları hesapların küçük bir kısmının kontrolünü ele geçirebildiğini ifade etti.

Şirket bilgisayar korsanlarının hedef alınan hesaplardaki kişisel verilere erişip erişemediklerini araştırmaya devam ettiğini de ekledi.

Washingtondan pek çok kanun yapıcının olayın nasıl gerçekleştiğinin ortaya çıkarılması için çağrıda bulunmasıyla

ABD Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) San Francisco bölümü hacklenme olayına dair soruşturma yürütüyor.

FBI siber saldırganların kripto para birimi dolandırıcılığı suçu işlediğini söyledi. Dijital paraların halka açık defter kayıtları korsanların 100000 dolardan fazla kripto para elde ettiğini gösterdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku