Saldırı sonrası soru şu: Twitter’ın güvenlik önlemleri kripto adreslerini nasıl etkileyecek?

0 0

Whale Alert’ün kripto işlemleri Telegram kanalında hala mevcut ancak Twitter profili şimdilik engelleniyor.

Önemli kripto para birimi işlemlerini izleyen popüler kripto hesabı Whale Alert Twitter’daki dev saldırı sonrası alınan tedbirlerden olumsuz etkilenenlerden oldu.

16 Temmuz tarihli Twitter paylaşımında Whale Alert kripto botunun “Twitter tarafından alınan saldırı önleme tedbirleri nedeniyle” hiçbir işlemi bildirremeyeceğini otomatik veya manuel olarak tweet atamayacağını bildirdi. Whale Alert yayınların Telegram kanalında hala mevcut olduğunu ve Twitterın sorunu yakında çözeceğini umduğunu belirtti.

Whale Alert’ten Cointelegrapha yapılan açıklamada; “Twitterda bugüne kadarki en büyük güvenlik ihlali yaşandı ve Twitter daha fazla hasarı önlemek için APIlerin devre dışı bırakılması gibi sert bir önlem aldı. Muhtemelen bunun tekrar gerçekleşmediğinden emin olmak için her şeyi iyice kontrol ve test ediyorlar” dendi.

KRİPTO TOPLULUĞUYLA BAĞLANTI İÇİN EN BÜYÜK KANAL

Whale Alert Twitterın kripto transferleri hakkında veri dağıtmak için birincil kanal olduğunu vurguluyor. Twitter’ın hesabı engellediği kısa süre boyunca Whale Alert’ün Twitter hesabındaki 280 binden fazla takipçi sayısı 230 binlere geriledi.

Eylül 2018de Twittera katıldıktan sonra Whale Alert kripto para işlemleriyle ilgili en büyük bilgi kaynaklarından biri haline geldi. Büyük ve şüpheli kripto para birimi işlemlerini yayımlayan Whale Alert’in büyük küresel kripto borsalarına yapılan siber saldırılara dair soruşturmalara katkıda bulunduğu biliniyor.

Twitter güvenliği sağlamak iddiasıyla sert ve hatta demokratik olarak “tartışmalı” tedbirler alırsa kripto para camiasına bilgi veren Whale Alert gibi hesaplara ne olacak?

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku