Bitcoin’de birbirine zıt iki gösterge şaşırtıyor

0 13

Bitcoinin rekor düşük oynaklığına rağmen Bybitte kripto para açık pozisyonları artıyor.

Skewin son verileri Bybit kripto ticaret platformunda Bitcoin (BTC) açık pozisyonlarının yükseldiğini ve Tether (USDT) ve USD çiftleri için 14 Temmuzda 434 milyon dolara ulaştığını gösteriyor.

Bybitte EOS Ether (ETH) ve XRP gibi diğer kripto paraların açık pozisyonları da artıyor.

Bybitin kurucu ortağı ve CEOsu Ben Zhouya göre açık pozisyonların artması muhtemelen kullanıcı sayısındaki artışa bağlanabilir. Zhou Cointelegrapha verdiği mülakatta; “Piyasa dalgalanması olduğunda hacim yükseliyor. Ancak piyasaya daha fazla kullanıcı girdiğinde açık pozisyonlar doğal olarak artacaktır. Son zamanlarda daha fazla kullanıcının piyasaya girdiğini gördük ve bunun bir rallinin yakın olduğunu gösteren açık bir işaret olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Bitcoin fiyatı spot piyasalar ve türev işlem hacmi Haziran’da yılın en düşük seviyelerine gerilediğinden geçen ay boyunca çok az hareket gördü. Bu arada merkezsiz finans (DeFi) alanında Chainlink (LINK) Compound (COMP) ve Aave (LEND) gibi birkaç token Bitcoinden daha iyi performans göstermeye devam ediyor.

Skew verileri Bitcoinin oynaklığının 3 yılın en düşük seviyesine ulaştığını ve S&P 500 ile korelasyonunun artmaya devam ettiğini gösteriyor. Skewe göre Bitcoin ve S&P 500 için 1 yıllık korelasyon her geçen gün artmaya devam ediyor. Anılan korelasyon şu anda yüde 388 seviyesinde bulunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku