Sahte kripto para borsasına 50.000 dolar ödeme

0 1

Whale Alert sahte bir kripto para borsasına 3568 USD tutarında yeni bir ödeme yapıldığını bildirdi. Borsa Mayıs 2020de kuruluşundan bu yana 5.37 BTCden fazla (cari fiyata yaklaşık 49.000 dolar) komisyon aldı.

Bunun dolandırıcıların kendi borsa hacimlerini göstermek için kendileri tarafından yapılan bir ödeme olabileceği düşünülüyor. Borsa URLsi trademarketoption.com dur. Değer aktarmanın yanı sıra bu web sitelerini ziyaret etmek veya hesap açmak bile kullanıcıları kimlik ve şifre hırsızlığına maruz bırakıyor.

Şu anda piyasadaki önde gelen Ponzi scam Amfeix yaklaşık 57 milyon dolar değerinde olarak biliniyor. 2019da Plustoken scam Bitcoin Ethereum EOS ve diğer kripto para birimlerinde 2 ve 3 milyar dolar varlıkları ile tarihin en büyük kripto Ponzi dolandırıcılığı haline geldi. Bu dolandırıcılıkların yıllık toplamı 4.3 milyar dolar civarı olduğu bildirildi.

Diğer kripto dolandırıcılığı türleri arasında fidye yazılımları sahte borsa ve bulut madenciliği alanları yer alıyor. Ripple CEOsu YouTubedaki giveaway dolandırıcılıkları hakkında konuştu. Dahası YouTubeun bu konulardaki baskıları da bu varlıkları ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. 

Gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa muhtemelen doğrudur.

Daha fazla farkındalık ve iyileştirilmiş düzenlemelerle miktarın geçen yıllara göre % 60 ile 70 daha az olması muhtemel duruyor. Ancak yine de yılın yarısı kaldı ve bu piyasada dolandırıcılıkların şaşırtıcı açıklamalar oldukça mümkün görünüyor. Ayrıca Çin ve Kore pazarları da dolandırıcılık ile oldukça boğuşuyor. Aslında PlusToken Çinde yaratıldı ve işletildi. Bu dolandırıcılıklar ile ilgili bilgi ve ölçeği Batı medyası tarafından bir süredir bilinmiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku