Okex, Settle Network ortaklığı ile Latin Amerika pazarına giriyor

0 0

OKEx Settle Network ile yeni bir ortaklığın ardından Latin Amerika pazarına girmeye hazırlanıyor. Arjantin Meksika ve Brezilya vatandaşları banka transferleri aracılığıyla önemli kripto varlıklarını satın alabilecek.

Malta merkezli kripto para borsası olan OKEx Settle Network ile ortaklığı işaret eden bir blog yazısı yayınladı. Settle Network Latin Amerika bölgesinde önde gelen bir kripto yerleşim ağı olarak lanse edildi. Platform Latin Amerikadaki ülkelerin finansal altyapılarından yararlanarak sınır ötesi ödemeler gerçekleştiriyor.

Blog gönderisine göre OKExin en son ortaklık aracılığıyla Setance Network üzerinden Binance iştiraki Latamexten faydalandığı söyleniyor. Bu ayrıca OKEx kullanıcılarının Arjantin Pezosu (ARS) Brezilya Reali (BRL) 0r Meksika Pezosu (MXN) kullanmalarını Bitcoin ve Ethereum
gibi önemli kripto paraları satın almak için kullanmalarına izin verecek.

OKEx CEOsu Jay Hao borsanın yakın gelecekte birkaç diğer fiat para birimini kullanmaya başlayacağını ileri sürdü:

“Settle Network ile işbirliği OKEx için stratejik öneme sahiptir. Latin Amerikalı kullanıcılar artık banka havaleleriyle BTC ve ETHyi birden fazla yerel para birimiyle uyumlu bir şekilde satın alabiliyor.”

Arjantinden bir Redditor kısa süre önce ülkenin en küçük para birimi olan Centavonun Bitcoinin en küçük birimi olan 1 Satoshi değerine ulaştığını ortaya koydu.

Yazma esnasında haftalık hacim 59044291 olarak kayda geçti. Bu Okexin kripto para birimleri her zaman merkezi finansal sistemin pençelerinden bir kaçış olarak kabul edildiği için doğru hareketi yaptığını ortaya koyuyor. Hao ekledi:

“Okexin önemli hedeflerinden biri herkesin blockchain odaklı ekonomiyi teşvik ederek aracı olmayan finansal hizmetlerden yararlanmasını sağlamaktır. Bunun için daha fazla ülke ve bölgedeki kullanıcıları kapsayacak şekilde kripto para birimleri ve fiat para birimleri arasındaki değişim eşiğini düşürmek esastır.”

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku