SafeMoon (SAFEMOON)’un Tekrar Yükselme Şansı Var mı?

76

SafeMoon, uzun vadeli yatırımcıları ödüllendirmek için bir değer teklifi de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere dayanarak kripto topluluğunun dikkatini aylar içinde çekmeyi başardı. Peki, gelecek tartışmalı altcoin için nasıl şekillenecek?

Safemoon ünlü isimlerden destek görüyor

SafeMoon, uzun vadeli token yatırımcıları için bir ödüllendirme sürecini duyurdu. tokenları satan kişiler, işlemlerde yüzde 10 ceza vergisi ücreti ile cezalandırılacak ve bu ceza işlem ücretlerinin yüzde 5’i mevcut token sahiplerine dağıtılacaktır. Yüzde 5’i ise yakılacak.

Mart ayında ortaya çıkan token, rapçi Lil Yatchy ve YouTuber Jake Paul gibi ünlü isimler tarafından da destekleniyor. SafeMoon etrafındaki tutku, tokenın 20 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi 0.00001375’e ulaşmasına olanak sağladı.

Ralli kısa ömürlü olmasına rağmen, SafeMoon genellikle Dogecoin gibi diğer ‘şaka’ varlıklara da odaklanan son kripto para piyasası rallisinden yararlandı. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, SafeMoon basın saatinde 0,0000048 dolardan işlem görüyor.

Ponzi şeması suçlamaları devam ediyor

SafeMoon’un popülaritesine rağmen, geliştiriciler bir Ponzi şeması yürütmekle suçlanıyor. Ayrıca analistler, SafeMoon’un benzersiz yapısıyla ilgili endişelerini dile getirerek insanları beklemeye teşvik ediyor ve bu garip yeni sistem daha fazla soru getiriyor. Bir kripto para yatırımcısı ve analisti olan Lark Davis, SafeMoon’u Bitconnect ponzi şemasına eşitledi.

Endişeler son haftalarda yavaşladı, ancak SafeMoon’un sorunu yakın zamanda ortadan kalkmayacak gibi görünüyor. Blockchain güvenlik şirketi HashEx tarafından yakın zamanda yapılan bir akıllı sözleşme denetimi, SafeMoon’daki 12 güvenlik açığını belirledi.

 Simplex ile ortaklık imzalandı

Denetim, SafeMoon’un kısa vadeli sahiplikten vazgeçerek 20 milyon dolarlık bir kayba yol açabileceğini belirtiyor. Ayrıca HashEx, SafeMoon sözleşme kurucusunun tokenın likiditesinin önemli bir bölümünü kontrol ettiğini söyledi.

Artan güvenlik endişelerine rağmen, SafeMoon yakın zamanda bir fiat ve kripto para altyapı platformu olan Simplex ile ortaklık kurdu. Ortaklık, artan sayıda yatırımcıya hitap etmek için entegre bir SafeMoon Cüzdanı sunmayı amaçlıyor.

SafeMoon için gelecek nasıl şekillenecek?

Güvenlik endişeleri arasında SafeMoon ekibi, mülkiyetle ilgili sorunları ele almak için iç kontrolleri sürdürerek rahatsız görünmüyor. Ancak, tokenın altında yatan ve işlevsel bir değeri olmadığı yönündeki eleştirilerin ardından geliştiriciler, rekabet gücünü artırmak için daha fazla özellik eklemeye başladılar.

Bu noktada, SafeMoon’un geleceği büyük ölçüde ekibe ve etrafındaki topluluğa bağlıdır. SafeMoon’a yatırım yapmak, tıpkı diğer kripto para birimleri gibi dikkatli olmayı gerektirir. Ancak, yeni bir token olmak takıma daha fazla güvenmeyi gerektirir. Özellikle, SafeMoon ekibinin kripto para sektöründe kanıtlanmış uzun vadeli bir başarısı yok.

Tekrar yükselme şansı varmı?

Temel olarak, doğrulanmış bir katma değer olmaksızın, SafeMoon’a yatırım yapmak bir spekülasyon olarak tanımlanabilir. Bununla birlikte, SafeMoon daha fazla spekülatif yatırımcıyı cezbederse, token muhtemelen tekrar yeni zirvelere yükselecektir.

Ayrıca, bazı analistler SafeMoon’un her şeye rağmen ‘aya ulaşmayabileceğine’ inanıyor ve onu bir balon ve pompalama sayesinde fırlayacak bir token olarak adlandırıyor. Yatırım şirketi Hargreaves Lansdown’da piyasa analisti olan Susannah Streeter şunları söyledi:

Sosyal medyada çılgınca sohbet ve etkileşim sonrası meme coin’lerin değeri fırlıyor. Buradaki amaç,coin’in ilk sahiplerinin zengin olmasına yardımcı olmaya yönelik bir pompalama.

Bu nedenle SafeMoon ekibi, tokenin muazzam popülaritesinden yararlanmalı ve güvenlik ve mülkiyetle ilgili topluluk endişelerini ele almalıdır. Şeffaflık ile SafeMoon’un tekrar yükselme şansı var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku