Sadece 1 haftada yüzde 100 ün üzerinde kazanç sağlayan bu 4 ‘altcoin’e dikkat

0 1

Geçen ay kripto para piyasası yatırımcılar teknoloji meraklıları ve normal internet kullanıcıları arasında oldukça tartışılan bir konuydu. Tüm bu pazarın piyasa değeri neredeyse iki katına çıktığı için bu hiç de şaşırtıcı değil. Çoğu kripto para birimi şimdiden tüm zamanların en yüksek seviyelerinde iken diğerlerinin hala daha uzun bir yolu var. Bu makalede son 7 günde yüzde 100ün üzerinde kazanç sağlayan ve hala yüksek büyüme potansiyeline sahip olan en iyi kripto paralara değiniyoruz.

1- Stellar (XLM) + yüzde 162.64

Stellar paranın aktarılmasına ve depolanmasına izin veren açık bir ağdır. Daha sonraki aşamalarda öncelikleri finans firmalarının blok zincir teknolojisi aracılığıyla birbirleriyle bağlantı kurmalarına yardımcı olmaya kaydı. Bu cesur hareket Rippleın Ripple ağı aracılığıyla onlara hizmet vermek için finansal kurumlarla ortaklık kurma ana misyonuna misilleme olarak geliyor.

Stellar hem rekabet ettikleri hem de aynı görev beyanlarına sahip oldukları için Rippleın “Rakibi” i olarak biliniyor ancak Stellar tamamen merkezi olmayan bir yapıya sahipken Ripple bir merkezileştirme tartışmasına sahip: merkezi bir şirket tarafından yönetilen merkezi olmayan bir token.

 2- Horizen (ZEN) + yüzde 13590

Horizenin misyonu herkesin katkılarından dolayı ödüllendirildiği adil ve kapsayıcı bir ekosistem oluşturarak dünyayı bir araya getirmektir.

Ekibe göre Horizen’in yan zinciri ve ölçeklendirme çözümü piyasadaki ilk tamamen merkezi olmayan ve tamamen özelleştirilebilir yan zincir protokolüdür. Horizen yan zincir platformu işletmelerin ve geliştiricilerin Horizen’in tamamen dağıtılmış güvenli ve gizliliği koruyan mimarisinde uygun fiyatla ve hızlı bir şekilde gerçek dünya blok zinciri uygulamaları oluşturmasını sağlamak için oluşturuldu.

3- Ripple (XRP) + yüzde 133.77

RippleNet ödeme platformu SWIFT protokolüne çok benzer şekilde küresel olarak anlık parasal işlemleri etkinleştirmeyi amaçlayan gerçek zamanlı brüt ödeme (RTGS) sistemidir. XRP XRP Ledgere özgü kripto para birimi olsa da aslında platformda işlem yapmak için herhangi bir para birimini kullanabilirsiniz. Bu başka bir para biriminde anında para göndermekle ilgilenebilecek ve XRPye bağlı kalmayan finans kurumları için çok çekici hale getiriyor. Bu gerçek coinin tartışmalı konularından biriydi çünkü XRP Ripple ağı kadar yüksek bir değere sahip olmayabilir ancak şirket kurumların para gönderirken yavaş yavaş XRPye uyum sağlayacağını iddia ediyor.

XRP XRP Ledger adlı dağıtılmış bir defter veritabanının üstünde bulunan RippleNet adlı dijital bir ödeme platformunda çalışan para birimidir. RippleNet Ripple adlı bir şirket tarafından çalıştırılırken XRP Ledger açık kaynaklıdır ve blok zincirine değil daha önce bahsedilen dağıtılmış defter veritabanına dayanmaktadır.

 4- Verge (XVG) + yüzde 11160

Verge (XVG) ilk olarak 2014 yılında orijinal DogecoinDark adı altında oluşturuldu. Uluslararası geliştiricilerden ve teknoloji meraklılarından oluşan bir ekiple açık kaynaklı bir gizlili tokendır. Verge belirli işlemlerin IP adreslerini ve konumlarını gizlemek için anonimlik aracı Tor ve anonim bir ağ katmanı I2P kullanır. Basit Ödeme Doğrulaması (SPV) kullanımı nedeniyle Vergedeki işlem hızının 5 saniye olacağı tahmin edilmektedir.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku