S P 500 Bitcoin boğa koşusu için bir katalizör olabilir

0 0

Bitcoin (BTC) bu yaz başında 2019’un en yüksek seviyesi olan 13 bin 800 doları kıramadığından beri uzun bir konsolidasyonla karşı karşıya kaldı. Aynı zamanda hisse senedi piyasaları ticaret gerilimleri ve küresel politik istikrarsızlığın piyasanın meteorik yükselişini yavaşlatmasından sonra 2019 boyunca bir konsolidasyon dönemi yaşadı.

Şimdi bir analistin S&P 500’ün yıllık bazda performansının Bitcoin’i etkilediğine inandığını açıklaması son derece önemli. Çünkü BTC’nin en iyi yılları S&P’nin yüzde 15’in üzerinde artış gerçekleştirdiği zamanlar.

Bitcoin son birkaç gün ve haftalar boyunca nispeten geniş bir işlem aralığında dalgakandı çünkü 9 bin doların altındaki bölgede 10 bin doların üzerinde güçlü bir dirençle karşı karşıya kalan bölgede destek buluyor.

BTC’nin beş rakamlı fiyat bölgesinin altındaki her alanda yükseliş tepkisi bu bölgenin kriptonun yukarı doğru başka bir parabolik harekete başlamasına izin verebilecek alım baskısı ile dolu olduğunu gösterdiği için yükseliş ihtimalini daha da artırıyor.

Yakın vadede BTC’nin 10 bin dolarlık bölgeye nasıl tepki vereceği halihazırda 14 bin dolar seviyesinin altına düşecek kadar ivme kazanıp kazanmadığının anlaşılmasında kritik olacak.

Bitcoin ve S&P 500’ün 2009’dan bu yana elde ettiği makro yükseliş trendlerinin tamamen tesadüfî olup olmadığı veya performanslarının gerçekten korelasyon içerisinde olup olmadığı konusunda belirsizlik bulunuyor. Her iki durumda da bir sonraki ekonomik düşüş eğiliminde veya durgunlukta BTC’nin ücretlerinin nasıl olacağını görmeyi izlemek ilişkisiz bir varlık olup olmadığını aydınlatacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku