Kübalılar küresel ekonomiye erişmek için Bitcoin i kullanıyor

0 0

Bitcoin (BTC) ticareti Amerika Birleşik Devletleri ticari ambargosu altında yıllardır finansal olarak izole edilmiş olan Komünist yönetimli Kübada vatandaşlar için yeni yollar açıyor.

ABDdeki 12 Eylül tarihli bir raporda ülkedeki son zamanlarda mobil internetin gelmesiyle birlikte Kübalıların giderek daha fazla çevrimiçi alışveriş yapmak yatırım yapmak ve ticaret yapmak için kripto para birimleri satın aldıkları iddia ediliyor.

Uluslararası kullanım için banka veya kredi kartlarına erişim olmadan kripto para birimi etkin alımlar yerel halk için iyi bir fırsat. US News ile yapılan bir röportajda yerel sakin Jason Sanchez (35) kripto para birimlerinin Kübalılar için “yeni kapılar açtığını” ifade ediyor.

Sanchez şimdi Bitcoin sayesinde Havanadaki cep telefonu tamircisi için online bir Çin mağazasından yedek parça alabildiğini söylüyor.

Telegram kanalı CubaCriptonun kurucusu 33 yaşındaki Alex Sobrino “kabaca 1.000 Kübalının kripto para birimleri kullandığı tahmin ediliyor” diyor ve şu açıklamayı yapıyor: “Cep telefonlarımızı doldurmak çevrimiçi alışveriş yapmak için kripto para birimleri kullanıyoruz ve hatta otel odaları rezervasyonu yapan insanlar bile var.”

Özellikle kredi kartlarının yaygınlığının düşük olması nedeniyle birçok yerel kripto kullanıcısının yurtdışından akrabalardan kripto para birimi piyasalarına girmelerine ya da CubaCripto gibi sosyal medya kanallarına dönmelerine yardımcı olmaları gerektiği bildiriliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku