Rusya yüzünü blockchain’e dönüyor

0 0

Rusyanın Birinci Başbakan Yardımcısı Andrey Belousov çarşamba günü Rus parlamentosunun üst meclisine hitaben yaptığı konuşmada hükümetin yakın gelecekte öncelik vereceği teknolojilerden biri olarak blockchaini seçti.

Belousov hükümetin devlet ile en büyük şirketler arasındaki etkileşimi kolaylaştıran teknolojileri destekleyeceğini belirterek blockchaine ek olarak bir dizi başka kilit teknolojiyi de dillendirdi: yapay zeka kuantum hesaplama yeni malzemeler kuantum algılama mikroelektronik 5G kuantum iletişimi ve enerji.

Belousov ayrıca bu teknolojilerin gelişimini teşvik etmek için hükümetin yeni bir girişim ekosistemi yaratması gerektiğini söyledi:

“Önümüzdeki görev özel sermayeyi ve kamu-özel ortaklığını çeken bir risk finansmanı sistemini pratik olarak yeniden yaratmaktır. Sektörden ilgili öneriler şimdiden geldi.”

Son parlamento seçimlerinde yaklaşık 30 bin Rus Wavesin izinli blockchain’e dayanan online bir platform aracılığıyla oylarını kullanabildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku