CIA in kripto para ve blockchain e olan ilgisi giderek artıyor

0 1

ABD Merkezi İstihbarat Ajansı (CIA) CIA Labs olarak adlandırılan yeni bir araştırma ve geliştirme kolunu piyasaya sürerken kripto ve blok zincirine derin bir ilgi gösteriyor.

CIA yeni kurum içi araştırma ve geliştirme merkezinin 300den fazla federal laboratuvar araştırma merkezi ve ajansın ülke çapında bir organizasyonu olan Federal Laboratuvar Teknoloji Transferi Konsorsiyumunun yetkili bir üyesi olduğunu söylüyor. Girişim kapsamında CIA Labs yeni sorunları ele almak için araştırma test ve mühendislik yapmak üzere endüstrilerdeki uzmanlarla işbirliği yapabilecek.

CIA Labs hedeflenen araştırma alanlarının bir parçası olarak dağıtılmış defter ve blok zinciri etkin teknolojileri vurguluyor. CIA Labs ayrıca yapay zeka makine öğrenimi artırılmış gerçeklik kuantum hesaplama biyobilim ve teknolojiden oluşan disiplinlerde araştırma yapmayı planlıyor.

CIA Labs ile CIA görevlileri ilk kez çalışmaları için patent başvurusunda bulunabilecek ve bir basın açıklamasına göre kârın bir yüzdesini alabilecek. CIA’nin bilim ve teknoloji müdürlüğü başkanı Dawn Meyerriecks bu teşviklerin yenilikçiler arasında mahsulün getirisini ajans için çalışmaya ikna edecek kadar çekici olmasını umuyor.

“Yıllar içinde bazı olağanüstü yenilikler CIAdan geldi ve CIA Labs ile gelişmeleri optimize etmek ve bilim adamlarımıza ve teknoloji uzmanlarımıza daha fazla yatırım yapmak için artık daha iyi bir konumdayız. Gelişen bir tehdit ortamında CIA Labs rekabet gücümüzü korumamıza ve ulusumuzu korumamıza yardımcı olacak. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku