Rusya nın en büyüğü, blockchain tabanlı bir bilet satış sistemi hazırlıyor

0 0

Rusyanın en büyük devlet bankası Sberbank blockchain tabanlı bir bilet satış sistemi sunmak için büyük bir yerli havayolu şirketiyle birlikte çalışıyor.

Cointelegraphta yer alan habere göre Rusyanın en büyük bankasının kurumsal müşterilere akıllı sözleşmeler yoluyla anında ödeme yapmalarını sağlayacak yeni bir bilet satış platformunda S7 Airlines ile işbirliği yaptığı bildiriliyor.

Yerel Kommersant gazetesinin 26 Ağustos tarihli haberine göre yeni sistemin Eylül 2020de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Haberde Rusyada ödeme ve ödeme için sanal tokenların ilk kez kullanılacağı belirtildi

Yeni sistem kurumsal müşterileri yalnızca mevcut geliştirme aşamasında hedefliyor. Blockchain destekli sistemin ödeme süresini 10 günden sadece 20 saniyeye düşürmesi planlanıyor.

Kommersanta göre yeni bilet satış sistemi şirketlerin kendi blok zinciri uygulamalarını geliştirmelerine ve akıllı sözleşmeler oluşturmalarına olanak tanıyan tescilli bir blok zinciri platformu kullanıyor. Kommersanta göre S7 Airlines blockchain biletleme uygulamasını zaten platforma Sberbank tarafından yerleştirdi.

Bu yeni girişimde tokenleştirmenin tam olarak nasıl uygulanacağı belli değil. Sberbank akıllı sözleşmeler kullanarak kurumsal bir müşterinin hesabından “parayı tokenize edecek” tokenasyon platformunun sahibi olarak hareket edecek. S7 Airlinesdaki bir yönetici “müşterilerin gerçek hesaplarına” bağlanacağını söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku