Rusya dan anonim cüzdan mevduatlarına yasak

0 0

Rusya Federasyonu yasadışı finansal faaliyetleri engellemek amacıyla ülke genelinde anonim cüzdan mevduatını yasakladı.

10 milyon anonim cüzdan etkilendi

Rusyada oldukça popüler olan Yandex WebMoney PayPal ve Kiwi gibi hizmetler bünyesinde hesapları nakit doldurarak anonim kullanan 10 milyon kullanıcıyı bulunduruyor. Bu anonim cüzdanları kripto para birimi satın almak için kullanan insanlar olmakla birlikte rakamları kesin olarak bilinmiyor.

Uzmanlara göre etki minimum düzeyde kalacak

RBK tarafından yapılan açıklamaya göre ekonomist Antonina Levashenko bu önlemlerin başlangıçta Blockchain alanı üzerinde hiçbir etkisi olmayacağına inanıyor. Bununla birlikte Rusya kara para aklama prosedürlerini sıkılaştırdıkça mevcut yasağın dijital para birimlerine de uygulanabileceği ihtimaller dahilinde bulunuyor.

EXMO kripto borsası İş Geliştirme Müdürü Maria Stankevich yasağın yalnızca uyumu ciddiye almayan borsalar üzerinde etkili olabileceğini düşünüyor. Bu tür hizmetlere olan talebin düşeceği kanısını taşıyor.

Rus Parlamentosu endüstri için genel kurallar belirleyen bir kripto tasarısını onayladı. Tasarı orijinaline oranla daha ılımlı bir içerikten oluşuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku