Avrupa kripto ticaret platformuna saldırı

0 0

Bilgisayar korsanları Avrupa kripto para birimi ticaret platformu 2getheri hedef aldı ve yatırım hesaplarından 1.183 milyon dolardan (1.39 milyon dolar) fazla para çaldı.

Şirketin CEOsu Ramon Ferraz Estrada saldırının kripto yatırım hesaplarını etkilediğini ve kullanıcı şifrelerini açığa çıkardığını söyledi ancak Euro hesaplarının ve cüzdanlarının güvenli olduğunu belirtti.

2gether çalınan fonları telafi etmek için müşterilere 2GT tokenini her biri 5 Cente eşdeğer bir fiyata teklif etti. Ayrıca 2gether kalan kayıpları karşılamak için ek fonlar tahsis etmeye çalışacak.

Güvenlik ihlali hakkında bilinmeyen detaylar

Kripto ticaret platformu uygulamanın mümkün olan en kısa sürede mevcut tüm güvenlik önlemleri ile yeniden oluşturulacağını belirtti. Ayrıca müşterilerin saldırı ile ilgili şüphelerini açıklığa kavuşturmak için Redditte bir Ask Me Anything ya da AMA oturumu düzenleyecek.

İngiltere merkezli kripto para birimi borsası Cashaa geçtiğimiz günlerde 336 Bitcoinden fazlasının benzer bir şekilde bilgisayar korsanları tarafından çalındığını duyurdu. Şirket o süreçten itibaren kullanıcıların bu hack tarafından etkilenmediğini bildirmekle birlikte kripto para birimleri ile ilgili tüm işlemleri durdurma kararı aldı.

Whale Alert tarafından 27-28 Temmuzda yayınlanan bir dizi tweet son Bitfinex borsası hacki ile ilişkili cüzdan adreslerinin yaklaşık 38.7 milyon dolar değerinde olan 3503 BTCyi 12den fazla işlem ile transfer ettiğini belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku