Rus Tenisçi NFT Konseptini Yeni Bir Seviyeye Taşıyor

0 81

20 yaşındaki profesyonel Rus tenisçi Oleksandra Oliynykova, NFT konseptini yepyeni bir seviyeye taşıyor. Tenisçi Çarşamba günü ilk NFT projesini ilan etti ve bunun ne olduğunu tahmin edin!  Sağ kolunun bir bölümü!

Uluslararası Tenis Federasyonu (IFT) dünya başarı sıralamasında 30. sırada yer alan Oliynykova, hayranlarından birine kolunun üstünde, dirseğinin hemen üzerindeki bölüme sahip olma şansı sunuyor. Kolundaki toplam alanın büyüklüğü yaklaşık olarak 15 cm x 3cm olacak.

Kolunun bu bölümü, ünlü tenisçi raketle topa her vurduğunda ve kolunu hareket ettirdiğinde, görünecek. Bu nedenle, açık artırmayı kazanan hayranı, Wimbledon’da, Fransa Açık’ta veya herhangi bir turnuvada istediği bir dövmeyi veya reklamı kolunun bu kısmında yayınlayabilecek. Görünüşte önemsiz olan bu NFT konsepti, herhangi bir şehrin meydanında billboardlara reklam vermek gibi bir nitelik taşıyor.

Oliynykova’nın kolunu NFT olarak kullanma kararı, golf veya tenis gibi bireysel oyuncuların yer aldığı sporlarda küresel bir eğilimi başlatabilir.

Bu arada, NFT’ler spor sektörünün merkezinde yer alıyor. Bir koleksiyoncu sitesi olan NBA Top Shot, en başarılı NFT satışlarından bazılarını gerçekleştirdi. Koleksiyonerler, spor videolarından 10-15 saniyelik klipler için yaklaşık 330 milyon dolar harcadı. Daha dün, bir koleksiyoncu 100 bindolar  karşılığında satın aldığı bir NFT için 1 milyon dolarlık teklifi reddetti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku