Hindistan’da Bitcoin ve Kripto Paralara Eşi Benzeri Olmayan Yasak Hazırlığı!

0 108

Dünyanın en kalabalık ülkelerinden Hindistan, Bitcoin ve kripto para ticaretiyle birlikte madenciliğini yasaklamaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili Reuters’a açıklamalarda bulunan Hindistan hükümetinden bir yetkiliye göre, Hindistan’daki milyonlarda kripto para yatırımcısını elindeki tüm mal varlıkları satmaya zorlayacak bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor.

Yasa tasarısı hakkında bilgi veren hükümet yetkilisi, kripto para birimlerine karşı en katı uygulamalardan birini hayata geçirmeyi planladıklarını ortaya koydu. Söz konusu tasarının yasalaşması halinde Hindistan’da kripto para varlıklarını bulundurmak, ticaretini ya da transferini ve madenciliğini yapmak suç olacak.

Öte yandan Hindistan, yatırımcıların mal varlıklarını elden çıkarması için acele etmeyecek. Tasfiye işlemleri için altı ay gibi bir süre tanınacak. Bu sürenin sonunda elinde hala kripto para bulunduran kişiler ise cezalandırılacak. Hükümet yetkilisi, tasarı üzerinde çalışmaların devam ettiğini bu nedenle de henüz kamuya açık olmadığını söyledi.

Başbakan Narendra Modi ve hükümetinin parlamentoda çoğunluğa sahip. Bundan dolayı tasarının yasalaşmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yasakların yürürlüğe girmesi halinde Hindistan, kripto para bulundurmayı yasaklayan ilk büyük ekonomi olmuş olacak. Çin bile kripto para madenciliğini ve ticaretini yasaklamış olsa da bulundurmayı suç olarak kabul etmiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku