Rus müzisyen, şarkı haklarını Blockchain e aktardı

0 0

Rus pop şarkıcısı Oleg Kenzov hükümet tarafından desteklenen bir Blockchain platformunu kullanarak yazdığı şarkının ilk dijital haklar transferini gerçekleştirdi.

Soyuz stüdyosu Kenzovun “Po Kaifu” şarkısını pazarlama amacıyla kullanmak isteyen mağazalara restaurantlara ve spor salonlarına dağıtmak için Fonmix Müzik ile bir lisans anlaşması imzaladı.

Bu transfere büyük plak şirketleri olan Warner Music Russia Sony Music Universal Music Zhara Music Label gibi müzik endüstrisinin en iyi isimleri de tanıklık etti.

Müzik şirketleri yerel sanatçılardan müzik kreasyonlarının dağıtımını ve ilgili tüm tarafların dijital hakları aktarması gibi konularda teknolojinin kolaylık sağlamasını bekliyor.

Platformu kullanan sanatçıların ödemeleri anında yapılıyor. Dijital hakların aktarılması süreci on dakika gibi bir süreden daha kısa sürdü.

Blockchain platformu IPChain Derneği Başkanı Andrey Krichevsky konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Yaptığımız şeyin emsali yok. Ancak müzik endüstrisi bu konuda son derece pragmatik. Bu nedenle Blockchain ilginç ama çok net bir araç olduğunu söyleyemem. Şimdi nihayet meslektaşlarımızın sorusuna somut bir cevap vermeye hazırız: Neden? ”

“Ipchain etiketlerin ve sanatçıların ortak çalışması için rahat bir ortam oluşturmayı ve bir bütün olarak müzik piyasasının hacmini artırmayı amaçlıyor.”

Öncü dijital müzik mağazası eMusic tarafından Temmuz ayında yapılan bir ankette çoğu kullanıcının sanatçıların daha fazla kazanmasına izin vermesi durumunda kripto ile ödeme yapılmasında bir mahsur olmadığı sonucuna varıldı. Bu doğrultuda eMusic müşterilerinin % 65i kripto para birimi kullanacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku