Tayland Bankası Blockchain ile dijital tahvil ihracı tamamladı

0 1

Tayland Merkez Bankası devlet tahvili tasarruf ihracı için bir platform başlatmak adına Blockchain teknolojisinden yararlandı.

Resmi bir basın açıklamasına göre Tayland Bankası Blockchain tabanlı platformun yatırımcının satın alma deneyimini iyileştirmeye operasyonel verimliliği artırmaya ve toplam operasyon maliyetini düşürmeye yardımcı olacağını belirtti.

DLT Scripless Bond projesi olarak adlandırılan platform Kamu Borç Yönetimi Ofisi Tayland Menkul Kıymetler Tayland Tahvil Piyasası Derneği Bangkok Bank Krungthai Bank Kasikorn Bank ve Siam Commercial Bank ile birlikte satış acentesi bankaları dahil olmak üzere yedi kurumun yer aldığı ortak bir işbirliğine dayanıyor. Platformun lansmanından bir hafta sonra yaklaşık elli milyar Baht devlet tasarruf tahvili satıldı.

Tayland Bankası “Yeni altyapı Devlet Tasarruf Tahvilleri: 1 Baht tahvili ve ileriye doğru hareket desteklenerek başarılı bir şekilde hayata geçti. Toplam 50 milyar THBnin ihracı yatırımcılara daha erken tahsis edildi. Bir sonraki aşamada altyapı tüm farklı devlet tahvillerini desteklemek için genişleyecek.”

Blockchain teknolojisinin potansiyellerini keşfetmekte girişken olan Asya ülkelerinden Tayland resmi ilk çıkışından önce Temmuz ayında büyük işletmelerle CBDCyi test etmeye başladı.

Tayland Blockchain girişimleriyle yaptığı deneyler doğrultusunda seyahat endüstrisi için Blockchain tabanlı dijital vizelerin verilmesi planını açıkladı. Tayland seyahat endüstrisinde Blockchain teknolojisini kullanarak başvuru sürecini hızlandırmak ve turistlerin gizli bilgilerini korumak gibi sistemi geliştirmeyi hedefledi.

Blockchain tabanlı bir Dijital Tahvil İhracı platformunun resmi lansmanı ile Tayland ülkedeki Blockchain teknolojisinin gelişmiş ilerlemelerini görme adımlarını tamamladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku