Rus Müzik Grubu Pussy Riot, Son Single’ı ‘Panic Attack’ için NFT Satışı Yapacak

0 12

Rus punk feminist grubu Pussy Riot, yeni bir müzik videosu yayınladı ve serbest bırakılmalarına ithafen ve sanat projeleri ile yerel aktivizmin fonlanması adına bir dizi eşsiz token’ı (non-fungible-tokens) açık artırmaya çıkarmaya hazırlanıyor.

Grup, Ortodoks Kilisesi’nin Vladimir Putin rejimiyle suç ortaklığını protesto etmek için Moskova’daki Kurtarıcı İsa Katedrali’nde ikonoklastik feminist punk şarkısının gerilla performansını sahneledikten sonra ilk olarak 2012’de öne çıktı. Grubun üyeleri bundan kısa süre sonra “dini nefret holiganlığından” tutuklandı ve iki yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Grubun son single’ı Panic Attack’ın müzik videosunda, kurucu ortak Nadya Tolokonnikova, distopik bir sanal çorak arazide yolculuk eden ve uğursuz bir doppelgänger savaşıyla sonuçlanan bir avatar olarak öne çıkıyor. Video hakkında yorum yapan Tolokonnikova şunları söyledi:

Bir çalışma kampında 2 yıl hizmet ettikten sonra, hala akıl sağlığı sorunları ile mücadele ediyorum. Travma, korku ve güvensizlik asla tam olarak geçmiş değil ve depresyon ataklarına ve derin kaygıya neden oluyor. “Panik Attack”, salgında 24 saat boyunca duvara bakmamın ve yüzde 100 çaresiz hissetmemin bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Artırılmış gerçeklik sanatçısı Asad J. Malik, Chris Greatti’nin yapımcılığını üstlendiği Panic Attack’ın video klibinin oluşturulması için Tolokonnikova’nın 106 kamera tarafından çekilmiş görüntülerini kullanarak fotogerçekçi bir hologram avatarı oluşturuldu.

Videonun yayınlanmasının ardından single, koleksiyonerlerin Foundation platformu üzerinden satın almaları için dört adet eşsiz token veya NFT olarak açık artırmaya çıkarılacak. 13 Mart Cumartesi günü yapılacak açık artırmadan elde edilen gelir, Pussy Riot’un gelecekteki projelerinin finansmanının yanı sıra Rusya’daki aile içi şiddet mağdurları için bir sığınma evinin fonlanmasına harcanacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku