Bu Kritik Metrik Bitcoin’in (BTC) Bir Sonraki Adımına Dair Somut İpuçları Veriyor

0 59

Bitcoin’in (BTC) fiyatı Mart ortasından bu yana 61 bin dolar seviyesinin altında. Aslında, kripto para biriminin fiyatı o zamandan beri büyük ölçüde 51.695 ila 60 bin dolar arasında kaldı. Başka bir deyişle, lider kripto paranın yeni bir ATH’ye ulaşmasının üzerinden 25 günden fazla zaman geçti ve o zamandan beri yatay bir hareket sergiliyor.

An itibariyle, bu fiyat seviyesinde, hodler’ların yüzde 85’i karlı durumda. Burada ilginç olan, büyük hodler’ların yüzde 25’inden fazlasının portföylerinde hala Bitcoin’lerini elinde tutuyor olmasıdır.

6 Nisan 2021’de Bitcoin, ağında yılın en büyük 2. ve 3. tekli işlemlerini gerçekleştirdi. Zincir üzerindeki hacmin bir saatlik tek bir penceresinde, ağdaki 35.237 ve 30.000 Bitcoin’lik iki işlem, ikinci ve üçüncü en büyük işlem olarak kayda geçti. İlk transfer, 2019’da 66.666 dolar BTC tutan ancak son 4 ayda 0 tutan bir adrese yapıldı. Tokenler daha sonra taşındı ve hareketsiz bir adres, şu anda bulundukarı yerde 2. transferde 35.237 token aldı.

Bu ne Anlama Geliyor?

İlginç soru şu: Bu balina transferleri ne anlama geliyor? 2019’da balina transferleri, fiyatta yüzde 200’ün üzerinde bir artışa yol açtı. Aslında, en son balina transferlerinin 64 bin dolar seviyesinde bir ralliye yol açabileceği tahmin ediliyor.

Aşağıdaki grafik, Aralık 2020’den bu yana Bitcoin’in zincir üstü hacminin en büyük saatini gösteriyor. Ayrıca, bu yukarı yöne doğru yükselişe işaret eden başka bir ölçü, Bitcoin için Türevler Fonlama Oranı idi.

Ekteki tabloya göre Bitcoin’in fiyatı yükselmeye devam edecek. BitMEX’te, +yüzde 0,10’luk fonlama oranı, birkaç hafta önce BitMEX’te görülene yakındı ve bu olay, Bitcoin’in fiyatını Mart ayının zirvesine yaklaştırdı. Uzun pozisyonlar, kısaları körüklüyor ve bu durum, türev borsalarındaki artan likidasyonlarla birlikte cari fonlama oranında da geçerli.

Fon oranındaki artış, perakende trader’lar arasındaki hissiyatın yükselişe geçtiğine işaret ediyor. Mevcut fonlama oranına bağlı olarak, kısa vadeli bir zirveye ulaştıktan sonra daha büyük bir fiyat düzeltme riski vardır. Bununla birlikte, şu an itibariyle, duyarlılık ve ölçümlere dayanarak, Bitcoin’in 64.000 $ hedefine doğru ilerlemeye devam etmesi muhtemeldir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku