Robinhood CEO’su Gelecek Planlarına Dair Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu!

0 66

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, şirketin kripto para ticaret hizmetini büyütmek için çalıştığını söyledi.

Tenev, YouTube hesabında Perşembe günü yayınlanan bir sohbette, daha fazla kripto para işlem çifti ekleme planlarını tartıştı. Halihazırda devam eden planları detaylandıran Robinhood CEO’su şunları söyledi:

“İnsanlar sosyal medyada bana bu konuda sürekli sorular sorup, somut adımlar atmam için sıkıştırıyorlar, ben de kripto ekibimizi ve yazılım mühendislerimizi sıkıştırıyorum. Bunu olabildiğince hızlı bir şekilde halletmeye çalışacağız ve başarılı olacağız. Yeni kripto para birimleri ekleyebiliriz. ”

Tenev, kripto para işlem kataloğunu artırmanın yanı sıra, Robinhood kripto para cüzdanı olasılığına da değindi. Ancak Tenev, firmanın bu konuda dikkatli bir şekilde ilerlediğini belirterek, böyle bir özelliğin kullanıcılara sunulmadan önce kapsamlı bir şekilde test edilmesi gerektiğini belirtti.

Robinhood Emin Adımlarla İlerliyor

Daha önce bildirildiği üzere Robinhood, 2021’in ilk iki ayında 6 milyon yeni kripto para  müşterisi eklemişti ve bu, 2020’de kaydedilen ortalama rakamın 15 katından fazla.

Şirket, genişletilmiş bir kripto para işlem kataloğu sayesinde daha da hız kazanabilir. Tenev, Robinhood’ın artan trafiği idare etmek için gerekli yöntemleri yerine getirmek için şimdiden çalıştığını söylüyor.

Personel boyutunu artırmanın yanı sıra, Robinhood’ın hizmet kullanılabilirliğini ve müşteri destek altyapısını da geliştirdiği bildiriliyor. Nitekim, kripto para borsaları, pazarın en yoğun olduğu dönemlerde rutin olarak kesintilere uğradı.

GameStop ticaret tartışmasıyla ilgili olarak Tenev, Robinhood’ın bu kötü imajdan kurtulmak için birkaç aya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Robinhood CEO’suna göre, aracı kurum tekrar güven kazanmak için üzerine düşeni yapıyor.

Robinhood’ın kripto para genişleme planı, rakiplerinden biri olan eToro’nun Nasdaq’ta halka açık bir liste oluşturmaya çalıştığı haberinin hemen ardından geldi. Firma, SPAC grubu Fintech V ile 2021 yılının 2. çeyreğinde tamamlanması beklenen 10 milyar dolarlık birleşme için bir anlaşmaya vardı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku