Robert Kiyosaki’den Korkutan Bitcoin (BTC) Tahmini

145

Bitcoin destekçisi, tanınmış girişimci, yatırımcı ve finansal okuryazarlık üzerine en çok satan “Rich Dad, Poor Dad” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, ABD hükümetinin mart ayında yaptığı finansal teşvik duyurularına ilişkin görüşlerini Twitter’da paylaştı. ABD hükümetinin 1,9 trilyon dolarlık yeni teşvik paketini onaylandı. Ayrıca, bazı milletvekilleri dördüncü tur teşvik kontrollerini öneriyorlar.

Kiyosaki: en büyük çöküş geliyor

İnsanları finansal okuryazarlığa sahip olmaya ve kâr fırsatları aramaya teşvik eden kişisel finansal yönetim kitabı ‘Zengin Baba Yoksul Baba’ ile ünlü olan Kiyosaki, iyi finansal tavsiyeler verme konusunda oldukça itibar kazanmıştır. Ayrıca bir süredir kripto para birimleri hakkında yorum yapıyor, hatta yatırımcıların piyasada gezinmesine yardımcı olacak ücretsiz bir e-kitap bile çıkarıyor. Finansal etki sahibi ve ünlü girişimci Robert Kiyosaki, finansal sistem için işler kötüye giderken Bitcoin (BTC)’in düşmesini bekliyor. Konuya ilişkin olarak Kiyosaki şöyle konuştu:

Dünya tarihindeki en büyük çöküş geliyor, Bitcoin (BTC)’in 24 bin dolara ulaşmasını bekliyorum.

Ünlü yatırımcı Kiyosaki, balonun hızla büyüdüğünü ve dünya tarihinin en büyük çöküşünün geldiğini tweetledi. Daha önce U.Today, Kiyosaki’nin önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in vokal destekçisi haline geldiğini bildirmişti. Diğer büyük Bitcoincilerin aksine, altın gibi geleneksel güvenli limanları kınamıyor. Bununla birlikte daha fazla altın, gümüş ve Bitcoin aldığını tweetledi. Paylaştığı son tweetinde de aynı düşüncesini tekrarlıyor. Bitcoin’in mevcut 35 bin dolar seviyesinden 24 bin dolar seviyesine düşmesini bekliyor. Görünüşe göre düşüşü satın almayı planlıyor.

Bitcoin yatırımı için 24 bin dolar seviyesini bekliyor

Bu çerçevede değerlendirmede bulunan Kiyosaki düşüncelerini şöyle belirtti:

Çöküşler zengin olmak için en iyi zaman.

Hepimizin görebileceği gibi, birçok ülkenin hükümeti Bitcoin ve kripto para piyasasını yasal bir ödeme aracı olarak benimsiyor ve bu ülkelerden birkaçı kripto para piyasasında tam düzenlemeye gidiyor. Ayrıca kripto para birimlerine ve projelerine yapılan en büyük yatırımların çoğu görülebilir.

Ancak burada Bitcoin potansiyelini eleştirmeye çalışmıyor. Hatta geleceği tahmin ediyor ama yine de bunun bir fırsat olacağını söylüyor çünkü düşük piyasa fiyatında insanlar kolayca toplu miktarda satın alabilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku