Ripple’de tekrar 0,50 dolar hedeflenebilir mi?

0 1

Merhabalar tekrar… Bugün RippleUSD üzerine konuşalım biraz ama biraz kısa yazalım… Bir önceki analizimizde şöyle bir ifade kullanmıştık hatırlarsanız: “RippleUSD 17 Şubat 2018 tarihinden itibaren bu düşüş trend çizgisinin altında hareket ediyordu. 0.33440 dolar seviyesini hızlı bir şekilde geçilmesi RippleUSD’nin yaklaşık 15 aydır yaşadığı baskının üzerinden kalkmasını sağladı. Şimdi ise kendine tam teyit edilmemekle birlikte 10 Mayıs’tan itibaren bir yükseliş trendi (Grafikte mavi çizgiyle gösterilen) oluşturma çabası içinde olduğu gözlemleniyor.  Ancak kısa vadede şöyle bir sorun var teknik anlamda. Hızlı yükselişin arından yaşanan kar realizasyonları RippleUSD’yi oluşturmaya çalıştığı bu yükseliş trendinin destek noktasına kadar geri çekilmesine neden oldu. Şimdi bu trend çizgisindeki desteğin çalışıp çalışmadığı takip edilmeli.”

Trend çalışmadı ve bu trendin altında hareket etmeye başladı. Ancak grafiği biraz dikkatli incelersek çok sert olmayan ve geniş sayılabilecek bir kanaldan bahsetmek mümkün. Fiyatlar bu kanalın kanal direnç noktasını ve kanal destek noktasını 3’er kez test etti. Her defasında da dirençlerin ve desteklerin test edilmesinin ardından bir tepki hareketi oluştu.

Sonuç olarak; RippleUSD geniş sayılabilecek bir yükseliş kanalı içerisinde düzenli bir şekilde hareketini sürdürüyor. Destek ve direnç noktaların test edilmesinin ardından gelen aşağı ve yukarı tepkiler bir fırsat haline gelebilir. 2 Temmuz itibariyle de 038414 dolar seviyesindeki destek noktası test edildi. Yukarıdaki savımızı doğru kabul edersek teknik anlamda bugünkü fiyatlar itibariyle kanalın direnç noktası olan 050 dolar seviyelerinin görülme ihtimali üzerinde durabiliriz. MACD Dema’nın hala aşağı yönlü sinyal üretmesine karşın bu sinyalin zayıfladığı dikkat çeken diğer bir unsur. Olumsuz senaryoda yani kanal destek noktasının altına gelinmesi durumunda ise 036 dolar seviyeleri ilk destek noktası konumunda bulunuyor.

Bol kazançlar
Soru ve görüşleriniz için @MCobanAnaliz
Mehmet ÇOBAN

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku