Ripple (XRP)’da Tarihi Fraktal Belirdi: XRP Fiyatı Bu Seviyelere Ulaşabilir

7.115

Bu ayın büyük bir bölümünde Ripple 1 doların üzerinde işlem görürken yazım sırasında %13’e yakın haftalık kazançların ardından 1,16 dolardan işlem görüyor. XRP’nin büyümesi iyi görünse de altıncı büyük kripto paranın genel piyasaya göre uzun vadeli fiyat yörüngesi yavaş görünüyor. Bununla birlikte, altcoin’in fiyatını artırabilecek bazı tarihsel hareketlerin yapım aşamasında olduğuna dair işaretler bulunuyor.

Yüksek kazançlar mı geliyor?

Ripple vs SEC davası neredeyse bir yıldır devam ederken, XRP’nin fiyatı bu duruma ayak uydurmak için zorlu mücadeleler veriyor. Altcoin, Ocak 2018’de yapılan 3,31 dolarlık ATH’sine yaklaşamazken gerçeğe uygun değer boşluğunu bile kapatamadı. XRP için asıl soru, yakın zamanda 1,5 doların üzerinde bir hamle yapıp yapamayacağıydı. Ancak XRP yatırımcıları için fiyat cephesinde, XRP, 20 günlük ve 50 günlük EMA arasında bir yükseliş geçişi çizdikten sonra 4. çeyrekte 1,50 dolara ulaşma şansına sahip gibi görünüyor.

En son 10 Ağustos’ta benzer bir golden cross meydana geldiğinde, Ripple fiyatı %80’e yakın bir artış görmüştü. Bu duruma bir başka örnek de kripto para biriminin neredeyse %200’lük bir artış kaydettiği bu yılın şubat ayında gerçekleşti. XRP benzer bir ralliyi yeniden takip edebilir ve bu, XRP’nin metriklerinin devam etmesi koşuluyla altcoin’i 1,5 doların üzerine çıkarabilir.

Ripple (XRP)’ın parıldayan metrikleri

Altcoin piyasasının donuk görünmesi ve en iyi altcoin’lerin çoğunun konsolide olmasıyla birlikte, XRP’nin Cardano ve Solana’ya kıyasla daha kısa bir zaman diliminde daha yüksek yatırım getirisi elde etmesi dikkat çekici. Ayrıca, XRP’nin belirli bir zaman aralığında günlük getirilerin yıllık standart sapması daha iyi görünüyor. Ek olarak, son zamanlarda, Sharpe oranı çoğu popüler altcoin’den daha iyi tutulduğu için Ripple çok daha az risk teşkil ediyor. Özellikle, Cardano ve Solana, Sharpe oranlarında negatif değerler görürken, XRP’nin Sharpe oranı 7 Ekim 2021’de büyük bir artış gördü.

Bunun dışında, Günlük Aktif Adresleri, temmuz sonunda dibe vurduğundan bu yana yükseliş eğiliminde olduktan sonra nihayet patladı. Ayrıca, XRP balinaları da mayıs ayından sonra ATH’sine yakın olan balinalar tarafından tutulan toplam stablecoin arzının yüzdesi ile birikiyor gibi görünüyor. Bu birikim, bir düşüş durumunda XRP fiyatı için bir destek görevi görebilir. Tüm bunlar, ağ büyümesine ve ardından Ripple için fiyat artışına yardımcı olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Ambcrypto.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku