Ripple (XRP)’da Kritik Gelişme: Uzayabilir

989

John Deaton, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından altcoin projesine karşı açılan davada bir karar verilmeden önce Ripple destekçilerinin gelecek yıla kadar beklemek zorunda kalabileceğini söyledi. Şu anda 65 binden fazla XRP sahibini temsil eden Avukat Deaton, XRP topluluğundan SEC ve Ripple arasında devam eden davanın ne zaman sona ereceğiyle ilgili tekrar eden sorularını Twitter üzerinden yanıtladı. Avukata göre, XRP topluluğu, yalnızca hakimin SEC tarafından istenilen belgenin üretilmesine veya belgelerin Ripple’a sunulması gerekmediğine karar vermesi durumunda, davanın önümüzdeki 90 gün içinde uzlaşma veya karar yoluyla çözüldüğünü görebilir.

SEC ve Ripple arasında devam eden dava uzayabilir mi?

Hakim tarafından SEC’in tüm belgeleri ibraz etmesine gerek olmadığını belirten bir karar vermesi, davayı önümüzdeki birkaç ay boyunca uzatabilir görüşünde olan Ripple avukatı Deaton konuya ilişkin şunları açıkladı:

SEC’in yeniden düşünmek için bir önerge sunmasına izin verme konusundaki bugünkü kararı, zamanlama sorunuyla ilgili korkunç bir haber. Bugünkü karar kuşkusuz daha fazla gecikmeye neden olabilir.

Davanın nasıl erteleneceğini anlatan Ripple avukatı Deaton, önerge belgelerinin 25 Şubat 2022’de sunulacağını ve hakimin karar vermesinin iki hafta kadar sürmesinin beklendiğini söylüyor. Kaybeden tarafın 14 gün içinde karara itiraz etmekten başka seçeneği kalmıyor ve bu nedenle dava Nisan ortasına ertelenebilir, Yargıç Torres’in temyizi yeniden gözden geçirmesi ise 30 gün veya daha fazla sürebilir.

SEC davası kripto para piyasasına yönelik bir silah olarak kullanılıyor

Deaton, keşif hareketleriyle ilgili konularda ara temyiz başvurularına izin verilmese de, SEC’in bir dava açma eğiliminin olduğunu ve bunun 60 gün veya daha fazla bir gecikmeye neden olabileceğini kaydetti. Ripple’ın avukatı, Ripple aleyhine açılan davanın SEC’in iddia edildiği gibi güvenlik yasalarını uygulamayı planlamadığını da sözlerine ekledi. Deaton, SEC’in Mandamus Emri’ne itiraz etmesi ve mahkemeye Ripple (XRP)’ın bir menkul kıymet olup olmadığını doğrulama yetkisi vermesi nedeniyle, düzenleyicinin mahkemenin geçerliliğini test etmesini sağlayacak ilgili belgeleri sunacağını belirtiyor ve sözlerini şöyle noktalıyor:

Mahkemeye ve dünyaya bildirmek istediğim husus gecikmelerin, XRP Holder’larını daha fazla zora sokacağı. Ama bu, bizim dışımızda herkes için unutulmuş bir konu gibi görünüyor.

SEC’in Aralık 2020’de Ripple (XRP)’ı 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satmakla suçladığını ve davanın o zamandan beri devam ettiğini hatırlayın. Kriptoarena.com olarak hazırladığımız diğer altcoin makalelerine de göz atmayı unutmayınız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku