Ripple CEO’su Müjdeyi Verdi: SEC’e Rağmen!

4.000

Ripple (XRP), hisselerini 15 milyar dolarlık bir değerlemeyle geri alarak Tetragon ile bağlarını kopardı. 1 milyar dolarlık bir varlığa sahip olan şirketin CEO’su Brad Garlinghouse, 2021 yılının şirket tarihindeki en güçlü yıl olduğunu söyledi.

XRP, SEC davasına rağmen güçlü finansal durumunu koruyor

San Francisco merkezli Blockchain şirketi Ripple, C Serisi turuna katılan yatırımcılardan hisse geri satın aldıktan sonra 15 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Yakın zamanda yayınlanan bir Tweet  dizisinde CEO Brad Garlinghouse, ABD’deki yasal sorunlara rağmen şirketin şu anda en güçlü finansal konumunda olduğunu ve şirketin 1 milyar dolarlık bir varlığa sahip olduğunu söyledi. Brad Garlinghouse, 2021’in şirket tarihindeki en güçlü yıl olduğunu söyledi.

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre Ripple, son 24 saatte yüzde 36 oranında düşüş kaydederek, şu anda 0,622897 dolar seviyesinden işlem görüyor. XRP son 24 saatlik işlem hacmi ise 1.830.033.572 dolar düzeyinde gerçekleşti. Dolaşımda 47.736.918.345 milyon XRP coin arzı ve toplamda 100 milyar coin arzı bulunuyor. XRP piyasa değeri ile 8. sırada yer alıyor.

Ripple, Tetragon sorunundan kurtuluyor

Ripple, İngiliz yatırım şirketi Tetragon Financial Group tarafından yönetilen fon toplama turu sırasında 200 milyon dolar kazandıktan sonra 2019’da yaklaşık 9,8 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Aralık 2020’de büyük bir davaaçtıktan sonra, Tetragon yatırımını geri almaya çalıştı. Varlık yöneticisi davasında, hakimden Ripple’ın likit varlıklarını C Serisi hissesi nakit olarak kullanılabilene kadar dondurmasını istedi. Blockchain kampanyası, mahkemenin XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmayacağına henüz karar vermediğini başarıyla savunarak bu yasal mücadeleden galip geldi.

Tetragon şirketi şu anda hisselerini Ripple’a geri sattı ve şirketle olan bağlarını koparmış oldu. Şirketin hisseleri 15 milyar dolarlık bir değerlemeyle geri alındığından, hoşnutsuz varlık yöneticisi davayı kaybetmesine rağmen ilk yatırımından yüzde 50 oranında bir getiri elde etti. Tetragon’un iyi bir kârla gitmesine izin vermek, yatırımcıdan kurtulmanın en iyi yolu olarak görülmüş olabilir. Altcoin Ripple (XRP) ve kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku