Ripple (XRP) Zafere Doğru İlerliyor: Analistten Kritik Açıklama!

1.459
SEC ve Ripple (XRP) davasında yeni gelişmeler meydana geliyor. Uzmanlar, XRP fiyatının toparlanması konusunda iyimser ve altcoin için ralli öngörüyor.

 Mahkemeden önemli karar

 Davanın hakimi, SEC’den yeni belgeler yayınlamasını isterken, dava yeni bir boyut kazandı. Yargıç Sarah Netburn, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun, eski finans müdürü William Hinman’ın Ethereum hakkındaki konuşmalarını içeren e-postayı mahkemeye sunması gerektiğine karar verdi. Ripple savuncuları, Hinman’ın konuşmasının davanın gidişatında etkili olabileceğine inanıyor. SEC, Ripple’ın en büyük hissedarı Ripple Labs’ın, trader’ların ve yatırımcıların XRP’in menkul kıymetler statüsünden 2013’ten beri farkında olduğunu savunuyor. Ancak Hinman’ın 2018’de Ethereum’un durumu hakkındaki konuşması, SEC‘in Ripple’a karşı argümanlarındaki boşlukları ortaya koyuyor.

Aralık 2020’den bu yana, Ripple liderliğindeki üyeler, menkul kıymetler yasasını ihlal ederek menkul kıymet satmakla suçlanıyor. Bir yıl süren belge ve bilgi analizinden sonra, SEC’den Hinman konuşmasını yayınlaması istendi. Bu, Ripple için küçük bir kazanç olarak kabul ediliyor. Konuya yakın kaynaklar, uzman keşfinin 28 Şubat 2022 tarihine ertelenebileceğine inanıyor. XRP, toparlanıyor ve analistler yakında tüm gözlerin XRP’de olacağına inanıyor. Bir analist ve trader olan CredibleCrypto, Bitcoin ve Ethereum’un büyük kayıplar verirken, Ripple fiyatının ise son düzeltmede daha az etkilendiğini düşünüyor. Analiste göre, XRP yükselmeyee devam edecek. FXStreet analistleri, Ripple fiyat trendini değerlendirdi ve altcoinin 0,96 dolara kadar sıçramaya hazır göründüğünü tahmin etti.

 

Ripple avukatı Alderoty’den SEC başkanına sert tepki

Riple ve SEC arasındaki yasal mücadele devam ederken, Ripple’ın avukatı Stuart Alderoty, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu (SEC) davayı bilerek uzatmakla suçladı. Yılan hikayesine dönen Ripple ve SEC davası devam ederken, avukat davanın işleyişinin sağlığı ve güvenilirliği açısından SEC’i “mümkün olduğunca hızlı” hareket etmeye çağırdı. SEC başkanı Gary Gensler kısa süre önce kuralların uygulanmasını vurgulamak için bir futbol metaforu kullandı. Başkan, hakemsiz bir futbol maçında takımların kuralları çiğnemeye başlayacağını ve bunun da oyunu adaletsiz hale getireceğini tweetledi. Ancak Alderoty, SEC’i öncelik elde etmek için “uygulama  yoluyla düzenlemeyi” kullanmakla eleştirdi. Avukata göre, bu durum kazananlar ve kaybedenler yaratan eşit olmayan bir sistem yaratabilir.

Ripple Küllerinden Doğacak: İşte 2022 Fiyat Beklentisi!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse kısa süre önce eski SEC Başkanı Jay Clayton’ın kripto para yanlısı bir tutum benimsediğini açıklamasının ardından eleştirdi. Yöneticiye göre, Ripple’a açılan dava büyük bir haksızlığı temsil ediyor. Kötüleşen pandemik koşullar nedeniyle, Ripple ve SEC davası kısa süre önce erteledi. Yargıç Sarah Netburn’den uzman keşif tarihini 28 Şubat’a ertelemesini istedi. Ertelemenin davadaki diğer kesinleşmiş tarihleri etkilemesi beklenmiyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Fxstreet.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku