BOOX Research Analistleri Bitcoin (BTC)’deki Çöküşü Farklı Yorumladı

488

Tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmesinin ardından düşen Bitcoin (BTC)’deki son düzeltme, geçtiğimiz hafta piyasayı paniğe soktu. Lider kripto paranın fiyatının 60.000 doların altına düşmesi yatırımcıların ayı piyasasının geldiğine inanmasına neden oldu. Piyasadaki panikten en çok etkilenenler ise daha küçük yatırım yapanlar oldu. Bununla birlikte piyasa uzmanlarına göre, Bitcoin’in sahip olduğu inanılmaz koşunun ardından düzeltmenin gerçekleşmesi gerekiyordu. Bir boğa rallisinden sonra piyasa düzeltmeleri beklenirken piyasa analistleri, bu özel düzeltmenin kripto para birimi için bazı olumlu etkileri olabileceğine dikkat çekiyor.

Analistlere göre Bitcoin’deki düşüş olumsuz değil

BOOX Research’teki analistler yakın zamanda piyasa analizlerini ve mevcut piyasa koşullarını çevreleyen düşüncelerini paylaştılar. Analistler, son düzeltmenin lider kripto para birimi Bitcoin için iyi olduğunu düşünüyor. Analistler, bu tür bir düşüşün “sağlıklı” bir pazar için önemli olduğunu ve boğaların buna minnettar olması gerektiğini ifade ediyor. Son satışlar piyasa için beklendiği kadar kötü olmazken ayıların, Bitcoin’in zaten zirveyi gördüğü fikri ise analistlere göre doğru değil.

BOOX Research analistleri, yüzde 20’lik düşüşe rağmen piyasanın “kripto kışı”na yakın olmadığını açıklıyor. Ayrıca, Bitcoin için oldukça önemli bir psikolojik seviye olan 50 bin doların üzerinde tutulması, Bitcoin’in hala güçlü olduğunu gösteriyor. Analistler, fiyatın 50 bin doların altına düşmesi ve 30 bin dolarlık bir yeniden teste yol açması durumunda büyük bir geri çekilmeye tanık olacağımıza dikkat çekiyor. Bununla birlikte, varlığın bu seviyenin altına düşmesi için “öngörülemeyen büyük bir düzenleyici aksama” gibi etkili bir şey gerekiyor.

Bitcoin 100 bin dolara yöneldi

BOOX Research’teki analistler, kripto alanında sıklıkla tekrar edilen Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağı öngörüsünü yineliyor. Analistlere göre lider kripto para birimi bu fiyat seviyesine 2022’de ulaşacak, ancak bunun için bazı engelleri aşması gerekiyor. Raporlarında, dijital varlığın önce 60 bin doların üzerine çıkması gerektiğini ve bunun da tüm zamanların en yüksek yeniden testine hazır olacağını belirtiyorlar. Ek olarak, varlığın gelecek yıl 100 bin dolara ulaşana kadar 75 bin dolara yükselmesi bekleniyor. BOOX Research analistlerinin raporunda Bitcoin fiyatına ilişkin olarak şu ifadeler yer alıyor:

Bitcoin, bu yılın şubat ayına kadar 50 bin dolar civarında birkaç önemli dönüm noktasından geçti. Boğaların güçlü bir mücadele ortaya koymasını ve fiyat aşağı inerse bu çizgiyi korumasını bekliyoruz. Bu pozisyonlara eklemek için iyi bir nokta olabilir.

BOOX Research analistlerine göre lider kripto para birimindeki geri çekilme, onun için iyi oldu. Fiyatlar, oldukça volatil olan kripto piyasasına göre olabildiğince istikrar kazandı. Bu istikrar kripto parayı 60 bin doların üzerinde bir sıçrama için hazırlıyor. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Bitcoin perşembe günü 59 bin dolar seviyesine kadar toparlanmayı başardı. Dahası göstergeler boğa rallisinin devam ettiğine işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Newsbtc.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku