Ripple (XRP) Zafere Adım Adım Yaklaşıyor! SEC’in Bu Talebi Reddedildi!

0 220

Ripple (XRP), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden yasal savaşında bir zafer daha kazandı. Yargıç Netburn dün, SEC’in Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in kişisel mali kayıtlarını oluşturma talebini reddetti. SEC daha önce, belgelerin “bireysel sanıkların akıl sağlığını ve XRP’nin değerini artırma çabalarını kanıtlamak” için Ripple yetkililerine karşı açılan bireysel davalarla ilgili olabileceğini iddia ediyor.

Yargıç Sarah Netburn ise durumu farklı görüyor. Netburn, gerekçelerine göre, “SEC’in Bireysel Davalıların kişisel mali kayıtlarına yönelik taleplerinin, halihazırda vaat edilen XRP işlem kayıtları dışında, davanın ihtiyaçları ile ilgili veya orantılı olmadığını” belirtiyor.

Netburn’ün ortaya koyduğu gibi, açıklama isteyen taraf, açıklamanın konuyla ilgili olduğunu kanıtlama yükümlülüğüne sahiptir. Ancak SEC, konuyla ilgili kanıt sunamadı. Özellikle SEC, XRP’nin Garlinghouse ve Larsen tarafından satışı ve devri ile ilgili tüm ticaret kayıtlarının yanı sıra Ripple’dan alınan tazminat ile ilgili tüm finansal kayıtları zaten almıştı. Netburn’e göre kişisel mali kayıtlar, SEC’in iddia ettiği gibi ABD menkul kıymetler düzenlemelerinin bireysel ihlallerini kanıtlayamaz. Dahası SEC, Ripple patronları tarafından gerçekleştirilen örtülü işlemlerin kanıtını da üretemedi.

Kararın bir sonucu olarak SEC, Bireysel Davalıların kişisel mali kayıtlarının ve üçüncü taraf mahkeme celplerinin üretilmesine yönelik taleplerini geri çekmelidir. Ancak SEC, Garlinghouse ve Larsen’in XRP işlemlerini gizlediğine dair hala kanıt bulursa, talep yenilenebilir.

Veriler ve mahkeme ilerledikçe SEC, Bireysel davalıların XRP işlemlerinin kayıtlarıyla gelmediğine dair kanıtlar ortaya çıkarırsa, mahkemeye bu tür kanıtları sunabilir ve başvurusunu yenileyebilir.

Avukat Jeremy Hogan’dan Açıklama

Her zaman olduğu gibi, avukat Jeremy Hogan Twitter üzerinden bir değerlendirme yaptı. Orada, talebin reddedilmesinin, yargıcın Ripple patronlarına yönelik davaları da iptal edebileceğine dair “iyi bir işaret” olduğunu söyledi. Dahası, Hogan, hakimin ortalamanın üzerinde bir kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi anlayışı sergilediğine de değindi ve şunları söyledi:

”Geçenlerde mahkemenin, adil bildirim savunmasını reddetme niyetinde olması halinde Ripple’ın keşif talebini kabul etmemesini önerdim. Tersine, Brad / Chris’in bunu kendilerine karşı açılan davaları reddetme talepleri için iyi bir işaret olarak alabileceğini düşünüyorum”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku