Ripple (XRP) Yöneticilerinin 2021 de Kripto Para Piyasasından Beklentileri Neler? 

0 1

Ripple 2021 için beklentilerini vurgulayan yeni bir açıklama yayınladı. RippleNet Genel Müdürü Asheesh Birla kripto para endüstrisi ve bankalar arasındaki çizginin bulanıklaşacağına ve rekabetin yoğunlaşarak yeni bir boyut kazanacağına inanıyor. Dijital varlıkların finans sektöründeki şirketlerden ve piyasadan daha büyük bir pay almasını bekliyor.

Birla PayPal Square ve Robinhood gibi şirketlerin kripto para endüstrisine girmesinin ana akıma benimsenmesini artırdığını da sözlerine ekledi. Rippleın Genel Müdürü bunu göz önünde bulundurarak fintech sektöründen bankacılık sektörüne kadar “daha sıkı düzenleme” ve daha fazla rekabet öngörüyor. Bu Visa tarafından desteklenen şirket gibi bankacılık lisansları için başvurmaya başlayan kripto şirketlerine de yansıyor. Birla bu konuda şunları söyledi:

Dalganın yönü değişiyor. Önümüzdeki yıl bir fintech veya kripto para birimi şirketinin geleneksel bir finans kurumu satın aldığını bile görebiliriz.

Bununla birlikte Amerika Birleşik Devletlerindeki kripto para endüstrisinin düzenlemesi ana konulardan biri olmaya devam edecek. Ripple Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edildi ve bunun sonucu tüm ekosistem için beklenmedik sonuçlar doğurabilir.

Yine de şirketin genel danışmanı Stu Alderotyye göre Biden yönetimi birleşik bir düzenleyici çerçeve ve Ripple gibi şirketler için “akıcı” bir sürecin uygulanmasını sağlayan bir umut ışığı olabilir. Düzenlemeler blockchain endüstrisini bir “belirsizlik durumunda” bıraktı ve Alderoty Biden ekibinin yeniliği sürdürmenin hem kamu hem de özel sektör için önemli olduğunu anlayabileceğine inanıyor. Alderoty şunları söyledi:

Etkin bir şekilde iletilen ve tek tip bir şekilde uygulanan akıllı iyi düşünülmüş düzenlemeler sektörü düzleştirmeye yardımcı olabilir ve inovasyonu serbest bırakabilir ve burada ABDde daha fazla ana akım benimsemeyi sağlayabilir.

DeFi Sektörünün Yükselişi

Ripple’ın DeFi Başkanı Michael Zochowski merkezi olmayan finansın “2021de daha fazla büyüyeceğini”  tahmin ediyor. Ayrıca ilk DeFi protokollerinin pozisyonlarını pekiştireceğine veya büyük şirketler tarafından benimseneceğine inanıyor. Zochowski şunları söyledi: 

Ancak gerçekten yararlı olanlar büyük olasılıkla paketlenmiş varlıklar veya merkezi olmayan borsalar gibi finansal hizmetleri kopyalayan daha basit uygulamalar kullanıcılarla ivme kazanmaya devam edecektir.

Sonuç olarak DeFi sektörü kullanıcılarda oluşturulan protokollerde ve birlikte çalışabilir “ağlar ve uygulamalar arasındaki köprüler” de büyüme görebilir. Cardano bu konuda en büyük rakiplerden biri olabilir. IOHK Litecoin ve IOTA ile ortaklıkları değerlendirirken Cardano’nun DeFi yetenekleri birlikte çalışabilirliği vurgular.

Ethereum Liderliğini Kaybedebilir 

Sonuç olarak Ethereum DeFide lider blockchain olarak pazar payını kaybedebilir. Zochowski Ethereumun 2021 sonunda yüzde 25 olarak tahmin ettiği protokollerinde toplam kilitlinin değerin önemli bir yüzdesini kaybedebileceğini tahmin ediyor.

XRP Ledger DeFi yarışında da yer alacak. Flare Networksün piyasaya sürülmesiyle ve hatta Hooks değişikliğiyle XRP Ledger DeFi özellikli hale gelecektir. Ayrıca Zochowskinin dediği gibi fungible tokenlar ve stablecoinlerin ihracı da topluluktan büyük destek görecek. Zochowski son olarak şunları ekledi:

Varlık tokenleştirme eğiliminin yeni ve geliştirilmiş araçlar üzerine inşa edilen kurumsal ürünlerde birden fazla üretim dağıtımıyla XRPLde özellikle de stabilcoin ihracı üzerinde hızlanmasını bekliyoruz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku