Ripple (XRP) Son 3 Yılın En Yüksek Seviyesinde! İşte Rallinin Arkasındaki Faktörler!

0 112

XRP fiyatı, son 24 saatte yaklaşık yüzde 20 arttıktan sonra Pazartesi günü 0,74 dolar’a yükseldi. XRP, Mayıs 2018’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto para biriminin fiyatı, Ripple’ın Asya’nın en büyük sınır ötesi ödeme şirketlerinden biri olan Tranglo’da yüzde 40 stake satın almasının ardından bir ivme yaşadı.

Coinmarketcap tarafından yayınlanan son verilere göre XRP, şu anda dünyanın en büyük 7’nci kripto para birimi. Dijital varlığın yaklaşık 33 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. XRP, Uniswap, Chainlink ve Litecoin’den daha değerli hale geldi.

XRP fiyatı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple Labs ve yöneticilerine karşı dava açmasının ardından Aralık 2020’de büyük bir darbe aldı. Fakat, o zamandan beri XRP’nin fiyatı yükselişte. Dijital para birimi artık SEC’in davasından sonra meydana gelen tüm kayıpları telafi etti.

Kripto para birimi, 2021’in başından bu yana yüzde 200’den fazla arttı. XRP, dünyanın en büyük 7. kripto varlığı tek bir haftada yaklaşık yüzde 30 artarken, son 7 günde ilk 10 arasında en iyi performans gösteren dijital para birimi olmaya devam etti.

XRP’nin Başarısı

XRP’nin benimsenmesi, dünyanın dört bir yanındaki birkaç kuruluşun teknolojiyi sınır ötesi işlemler için kullanmaya başlamasıyla son birkaç ayda önemli ölçüde arttı. San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple, geçtiğimiz günlerde merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) geleceği hakkında bir teknik inceleme yayınladı ve XRP’yi CBDC’ler için bir köprü para birimi olarak adlandırdı. CPA Australia tarafından yayınlanan bir rapora göre, Fransa Merkez Bankası, kripto para biriminin arkasındaki teknolojiyi CBDC çıkarılması için olası bir platform olarak düşünüyor.

Rapor şunu belirtti: “Ripple ve XRP, CBDC’ler için bir model olarak, birçok bankanın güvenini kazandı. CPA Australia’nın raporu, Ripple ayrıca yeni para birimlerinin oluşturulmasına da izin veriyor ve Ripple geliştiricileri, mevcut merkez bankası operasyonlarına benzer şekilde arz zamanlamasına ve miktarına karar verebilir ”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku