Ripple (XRP) SEC Davasından Ancak Bu Şekilde Kurtulabilir

0 3

Ripple’in kripto para birimi XRP fiyatı son birkaç ay içerisinde çok fazla dalgalanma gördü. XRP yatırımcıları Kasım 2020nin sonlarında XRP fiyatlarında bir artış bekliyordu ancak SECin şirkete açtığı davadan sonra işler tamamen tersine döndü. Birçok hukukçu Ripple-SEC davasının her iki yönünü de tartıştı bazıları her iki tarafı kimileri SEC düzenleyicilerini kimileri ise Rippleı suçladı.

Son zamanlarda Anderson Kill adlı şirkette dijital para birimi avukatı olan Stephen Palley XRPnin yasal savaşın süresi ve sonrasında nasıl hayatta kalabileceğine dair bir açıklamada bulundu. Kripto para avukatı Rippleın SEC ile bir anlaşmaya varması gerektiğine inanıyor çünkü Palleye göre Rippleın davayı kazanacağı ve Howey Testini” kripto para birimi için başka bir yeni yasal tanımlayıcıyla değiştireceği senaryo tamamen bir “hayal ürünü”. Bu yüzden Ripplein geri adım atıp masaya oturması gerektiğine inanıyor.

 İngiliz Şirket Ripplea (XRP) Dava Açtı

 Ayrıca Palley Ripple aleyhine İngiltere yatırım şirketi Tetragon tarafından açılan yeni bir davaya da değindi. Finans grubu şirket tarafından tutulan C Serisi tercihli hisse senetlerini “Rippleın geri almasını zorunlu kılmak için sözleşmeye dayalı hakkını uygulamaya” çalıştığını söyledi.

Ripple Tetragon’un davasını asılsız olarak nitelendirdi ve şirketin ABD’deki “düzenleyici eksikliğinden ve açığından” faydalanmaya çalıştığını iddia etti.

Palley İngiliz firmasının iddialarının “Ripple için ikinci kötü bir haber olduğuna inanıyor ve şunları söyledi:

Rippleın karşılaşacağı sorun güncel belgeler ve ifadeler de dahil olmak üzere genel yükümlülüklere ve düzenlemelere uymaması ve bu yüzden bu davalarda çuvallayacaklarını düşünüyorum.”

SEC tarafından dayatılan yasal işlemin ardından bazı kuruluşlar XRP için desteği durdurdu. 5 Ocakta kripto varlık yöneticisi Grayscale bu harekete katılan en son kuruluş oldu ve SEC davasının ardından XRPyi dijital büyük sermaye fonundan çıkardığını söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku