Ripple CEO su Garlinghouse, SEC Davasına Dair Açıklamalarda Bulundu!

0 1

Ripple CEOsu Brad Garlinghouse SECin XRP satışları ilgili olarak açmış olduğu davaya ait soruları yanıtlamak için Twitterda açıklamalarda bulundu.

Garlinghouse yaptığı açıklamada Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile anlaşmaya çalıştıklarını ancak şu an için bir sonuca ulaşamadıklarını belirtti. Aralık ayında SEC XRP satışındaki aktif rolleri sebebiyle Ripple Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsene 1.3 milyar dolarlık dava açmıştı.

SEC tarafından yapılan basın açıklamasında davalıların federal menkul kıymetler yasalarının hükümlerini ihlal ettiklerini ve XRP tekliflerini ve satışlarını kayıt altına almadıkları sebebiyle davaya konu olduklarını belirtmişti.

Bugün Twitter üzerinden açıklama yapan Garlinghouse Rippleın şu an için davada nasıl bir yol izlediğini açıkladı.

“Ayrıntılara giremiyorum ancak bu durumu çözmek için farklı yollar denediğimizi ve yeni yönetimle birlikte denemeye devam edeceğimize emin olabilirsiniz.” 

Ünlü CEO ayrıca Rippleın XRPyi listelemek için borsalara ödeme yapıp yapmadığına ve Rippleın SECe neden henüz yanıt vermediğine dair ilişkin soruları da yanıtladı. 

“Ripple XRPnin nerede ve kim tarafından listeleneceğine dair herhangi bir kontrol girişiminde bulunmamıştır. Diğer bir yandan da yasal süreç yavaş işliyor olabilir sessiz kaldığımızı düşünebilirsiniz ancak perde arkasında pek çok çalışma yürütülüyor. İlk yanıtımızı birkaç hafta içerisinde vermiş olacağız.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku