Ripple (XRP) Mağdurlarından Beyaz Saray a Dilekçe

0 0

XRP değerini korumak için mücadele etmeye devam ederken Beyaz Sarayın SEC-Ripple davasına el atması için Ripple mağdurları online bir dilekçe hareketi başlattılar. 

Ripple ve kripto para birimi XRP için vaziyet hiç de iyi görünmüyor. Bitcoin yüzde 11lik şaşırtıcı bir artış gösterip toplam piyasa değerine 60 milyar dolar eklemeyi başardığı bir günde XRP son 24 saatte yüzde 5 düştü.

Dilekçenin Detayları

Biz Mağdurlar başlıklı ilginç bir imza kampanyası federal hükümetten XRP davasına el atarak yapılan haksız suçlamaları ve davayı durdurmasını istiyor. 

Dilekçe SECin Mali Suçları Araştırma Ağı (FinCEN) tarafından zaten bir para birimi olarak kabul edilen kripto para birimi XRPnin menkul kıymet olduğunu iddia eden anlamsız bir dava açtığını” savunuyor.

“Bu dava nedeniyle 40 milyar dolarlık para birimi piyasası şirketler uyumluluğunu sürdürmek için çabalarken hızla çöküşe doğru gidiyor. Milyarlarca dolar değer hızla art arda piyasadan siliniyor ve en önemlisi yüz binlerce masum Amerikalı ki bunlar  SECin korumakla görevli olduğu Amerikalılar telafi edilemeyecek zararlara maruz kalıyor. “

Dilekçenin Beyaz Saraydan cevap alması için 100 bin imzaya ihtiyacı var ve şu ana kadar 11.500den fazla kişi imzaladı.

Nihai talep Beyaz Sarayın SEC davasını “XRP kripto para biriminin sahiplerine zarar verdiği” için “derhal durdurması”.

Dilekçenin içeriği Rippleın resmi açıklamasına çok benziyor. Şirket “Ripple aleyhindeki kanıtlanmamış iddiaların” şirket ile “bağlantısı olmayan sayısız masum perakende sahibine” zarar verdiğini belirtmişti. 

XRPde Son Durum

XRP Aralık ayı sonlarında SECin resmi suçlamalara başvurmasından bu yana değerinin büyük bir kısmını neredeyse yüzde 70ini kaybetti.

Komisyon ve Ripple arasında 22 Şubat 2021de yapılacak bir ön duruşma konferansı var. Ancak fiyat çok düştüğü için zararın birçok yatırımcı için zaten onarılmaz derecede olduğu görülüyor.

 Coinbase Binance ABD ve Bitstamp gibi birçok büyük borsa neredeyse anında harekete geçti ve kripto para birimini platformlarından kaldırdı. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku