Messari Analisti, Polkadot’un (DOT) Bir Haftada Yüzde 50 Artmasının Arkasındaki Nedeni Açıkladı

0 6

Polkadotun tokeni DOT son bir günde yüzde 10 düşüş gösterdi. Kripto para olağan üstü bir ralli geçirdikten sonra geçen hafta yüzde 50 artmıştı ve temelde diğer tüm büyük kripto para birimlerini geride bıraktı.

DOT Bitcoin Cashi (BCH) geçerek piyasa değeri açısından dünyanın en büyük altıncı kripto para birimi olmayı başardı.

Bir noktada DOT önde gelen altcoin Ethereumun yaklaşık onda biri kadar bir piyasa değerine sahipti. Bu Polkadotun bir şekilde Ethereuma rakip olarak görülebileceğinin bir kanıtı olabilir.

DOT Bir Haftada Yüzde 50 Arttı

DOT şu anda geçen hafta yüzde 50lik bir artış göstererek ilk 20deki diğer tüm kripto para birimlerini performans açısından geride bıraktı.

Kripto para biriminin performansını şu şekilde açıklayabiliriz: Geçen hafta BTC yüzde 20 ve ETH yüzde 17 arttı. İlk 20de yer alan diğer kripto para birimlerinin çoğu sermaye sadece birkaç önemli oyuncuya odaklandığı için düştü.  

 DOT’un rallisinin de teknik bir dayanağı var. Devam eden yükselişten önce kripto para birimi yükselmek üzere olduğunu gösteren bir üçgen oluşturdu.

Polkadottaki Yenilikler Neler?

Messariden Wilson Withiam DOTun devam eden fiyat hareketinin önemli anahtar bir özellik kazanmak üzere olan temel blok zinciri Polkadot ile ilgili olabileceğini söylüyor.

“Son piyasa duyarlılığı bir yana Polkadot ve Kusama parachainlerin gelişine yaklaşıyor ve bu da kısa vadede görünümünü iyileştirebilir. Şu anda Polkadot bir staking ve yönetişim zinciridir. Parachainler onu farklılaştıracak ve DOT’un amaçlanan yardımcı programını yönlendirecektir. “

Parachainler geliştiricilerin Polkadot teknolojisine dayalı uygulamaları dağıtmasına ve kullanmasına olanak tanıyan bir teknolojidir. Birçoğu bunun akıllı sözleşmeler ve DeFi dünyasında uzun süredir hüküm süren Ethereuma potansiyel bir rakip olarak platforma güç sağlayacağına inanıyor.

Twitterda CoinGecko CEOsu Bobby Ong DeFi uygulamalarının Polkadot gibi diğer birinci katman platformlara taşınmaya başlayabileceğini söyledi:

“Serum ve Polkadot gibi diğer Katman 1 platformlarında başlatılan mevcut DeFi uygulamalarını göreceğiz. Başka herhangi bir L1 platformunun bir dayanak kazandığını hayal etmek benim için zor. Birden çok blok zincirine bağlanmayı kolaylaştıran çok zincirli Metamask benzeri bir cüzdan göreceğiz. “

Burada belirtilmesi gereken önemli olan bunun çalışması için parachainlere ihtiyaç olduğudur.

İlginç bir şekilde veriler Polkadot geliştiricilerinin sayısında son aylarda büyük bir artış olduğunu ve görünümün arttığını gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku