Çinli Dev Şirket 40 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Aldı!

0 82

12 milyar dolar piyasa değerine sahip Çinli şirket Meitu, 40 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) satın aldığını açıkladı.

Satın alma işleminin nakit rezervlerin kullanarak yapıldığını belirten şirket şu açıklamayı yaptı;

“5 Mart 2021’de sırasıyla yaklaşık 22,1 milyon ABD Doları ve 17,9 milyon ABD Doları toplam bedelle açık piyasa işlemlerinde her ikisi de kripto para olmak üzere 15.000 ETH ve 379.1214267 BTC satın alımı gerçekleştirdik.

Şirketin yönetim kurulu geçtiğimiz günlerde “Kripto Para Yatırım Planı” olarak yeni bir karara imza atmış ve 100 milyon dolara kadar kripto para alımı için karar çıkarmıştı. Şirket böylece onaylanmış karara dayanarak 60 milyon dolar değerinde bir kripto para satın alımı daha gerçekleştirebilir.

İlginç bir şekilde Bitcoin’den daha fazla ETH satın almaya karar veren şirket, Ethereum’a olan güveninin daha fazla olduğunu ortaya koydu. Şirket ilerleyen günlerde hazinesinin bir kısmını daha kripto paralara tahsis ederek, nakit çeşitlendirmesi yapmayı amaçlıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku