Ripple (XRP) İlk Çeyrek Verilerini Açıkladı! Büyük Başarı!

0 106

Ripple (XRP), Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) ile süren davaya rağmen, XRP balina cüzdanlarının sayısında artış olduğunu bildirdi.

Ripple’ın 6 Mayıs’ta yayınlanan 1. çeyrek 2021 raporu, çeyrek boyunca XRP balinalarının sayısının yüzde 3,5 artarak 308’den 319’a çıktığını belirtiyor. Bu cüzdanlar  en az 10 milyon XRP tutuyor. Ayrıca,1 milyon ila 10 milyon XRP’ye sahip cüzdanların sayısı da 1.125’ten 1.196’ya yükseldi.

 

Ayrıca şirketin toplam XRP satışları, 2021’in ilk çeyreğinde 150.34 milyon dolar’a ulaştı ki bu miktar 2020’nin 4. çeyreğine kıyasla yüzde 97 daha fazla. Üstelik bu artış, Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ile devam eden yasal mücadeleye rağmen gerçekleşti.

Resmi açıklamaya göre, küresel XRP hacmi bu yılın ilk çeyreğinde önemli ölçüde artış yaşadı. Ripple, XRP satışlarındaki son artışta talep üzerine likidite (ODL) müşterilerinin rolünden bahsetti.

 

Raporda Ripple, kurumsal yatırımcıların girişinin kripto para birimi üzerinde önemli bir etkisi olduğunu ve yatırımcıların ralli sırasında daha fazla XRP biriktirdiğini belirtti. Kurumsal alımın ardından, XRP vadeli işlemlerine olan açık pozisyon, çeyrek boyunca 250 milyon dolardan 500 milyon dolara çıktı.

 Ripple Emin Adımlarla İlerliyor

Balinalardaki büyüme, yatırımcıların Ripple’ın Sec ile olan davadan etkilenmediğinin göstergesidir. Ripple, şirketin XRP’yi satarken yatırımcı koruma yasalarını ihlal ettiği iddiaları üzerine SEC ile şu anda yasal bir mücadele içinde.

Aralık 2020’de SEC, Ripple’a, CEO’su Brad Garlinghouse’a ve kurucusu Chris Larsen’e XRP satarak kayıtsız menkul kıymetler satışında bulunduğu için dava açtı.

Birçok analist, bu yasal mücadeleyi SEC’in kripto para birimlerini nasıl düzenleyeceğinin önemli bir göstergesi olarak görüyor.

Davanın ardından piyasa değeri açısından en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP’nin fiyatı yüzde 60 düştü ve geçici olarak Litecoin’e sırasını kaptırdı. Ayrıca, ABD kripto para borsaları XRP’yi listeden çıkararak tepki verdi.

Davalar ayrıca Ripple’ın bazı önemli ortaklıkları kaybetmesine neden oldu. Çeyrek boyunca, para transferi firması MoneyGram International, şirketle olan ortaklığını sonlandırdı. Ancak Ripple, Asya’nın sınır ötesi ödeme şirketi Tranglo’nun yüzde 40’ını satın aldı.

XRP, 72,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük beşinci kripto para birimi durumunda.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku