Ripple (XRP) Fiyatı Bu Gelişmenin Ardından Yüzde 50 Fırladı!

0 2

 Dördüncü en büyük kripto para birimi olan XRP devasa çöküşünün ardından nihayet büyük bir rahatlama yaşadı.

24 Aralıkta Bitstamp borsasında sadece birkaç saat içinde yaklaşık yüzde 50 artarak  0.378 dolara yükseldi.

 XRP’nin çöküşü

Son birkaç gündür XRP ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) 22 Kasımda Ripplea karşı dönüm noktası niteliğinde bir dava açmasının ardından büyük bir baskı altında kaldı.

SEC blockchain şirketinin devam eden XRP satışlarıyla federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmeye devam ettiğini iddia ediyor.

SECin tokenı bir menkul kıymet olarak kabul etmesi onu potansiyel olarak takas edilemez hale getirebilir bu yüzden bazı borsalar XRPyi askıya aldı.

XRP Kasım ayının başından bu yana 15 milyar doları aşan likidasyonlar ile diğer altcoinler üzerinde baskı uygulayarak sadece iki günde yüzde 58in üzerine değer kaybetti.

Yüzde 50 artışın sebebi

XRPdeki yüzde 50lik ralli kripto para dostu Cumhuriyetçi Elad Roismanın SECin yeni başkanı olarak atanmasının ardından geldi.

Jay Claytonın ayrılmasının ardından Roismanın kripto para birimi sektörü hakkında olumlu görüşlere sahip olması topluluk içinde coşkuyla karşılandı.

Ancak Claytona yönelik nefretin yayılmasına rağmen avukat Jake Chervinsky şikayette kendisinden bahsedilmediğinden bahsetti. Bu nedenle liderlik değişikliklerinin Ripple için işleri tersine çevirme ihtimalinin “son derece düşük” olduğuna inanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku