Ripple (XRP) Davasında Sıcak Gelişme!

0 173

ABD menkul kıymetler piyasası düzenleyicisi, şu anda iki Ripple yöneticisi, Chris Larsen ve Brad Garlinghouse hakkında, XRP tokenlarının yasadışı 1,3 milyar dolarlık satışıyla bağlantılı olarak kişisel finansal ayrıntılarını talep etti.

Bu haftanın başlarında, SEC, iki yöneticinin son sekiz yılı kapsayan banka kayıtlarını incelemek için altı bankaya celp gönderdi.

Ripple yöneticileri, mahkemede tarafından  altı bankaya gönderilen celplerin düşürülmesi talebiyle başvuruda bulundu.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP’nin menkul kıymetler kategorisine girdiğini iddia etti ve Ripple bunu düzenleyiciye kaydettiremedi. Geçen Aralık ayında açılan dava, hem Larsen’i hem de Garlinghouse’u kapsıyor.

Davaya göre, her iki yönetici de XRP’nin bir menkul kıymet olabileceği uyarısını görmezden geldi ve satışlardan kişisel olarak 600 milyon dolar kar elde etti.

Ancak Ripple avukatları, davanın dolandırıcılık iddialarını içermediğinden, kişisel mali ayrıntıların alınması talebinin düzenleyici açısından “tamamen uygunsuz bir erişim” olduğunu savundu.

Savunma avukatları, “SEC, neden bu bilgiye ulaşmak istediğine dair tutarlı bir açıklama sunmadı ve sunamaz” dedi.

SEC’in Yetki Alanı Sorgulanıyor

Ayrıca, Larsen ve Garlinghouse’un SEC ile işbirliği yapmayı ve XRP satışıyla ilgili tüm finansal işlemlerin devir detaylarını zaten kabul ettiklerini vurguladılar.

ABD mali düzenleme kurumu mali kayıtlar için banka hesaplarını incelemek isterken, her iki Ripple yöneticisi de mahkemeyi yasal temsilcilerinin sunduğu iki ayrı önergeyle kendileri aleyhindeki iddiaları reddetmeye zorluyordu.

Hem Larsen hem de Garlinghouse davanın esasını sorguladılar ve düzenleyici tarafından yöneticileri suçlayacak kanıtların bulunmadığına işaret ettiler. Ayrıca, bilinen tüm XRP satışlarının Amerika Birleşik Devletleri dışında yapıldığını söyleyerek SEC’in yetki alanını sorguladılar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku