Amerika’da Kripto Para Eğitimi Lise Müfredatına Girdi

0 36

Amerika’nın Georgia eyelatindeki lise öğrencilerine, kripto para birimlerini de içeren yeni bir finansal müfradat programı hazırlandı.

Eyalet temsilciler meclisi, tasarıyı, 8 Mart’ta 169 evet ve 2 hayır oyu ile kabul etti. Tasarı altı Cumhuriyetçi aday tarafından desteklendi ve detayları görüşülmek üzere Senato’ya gönderildi. Program, onuncu ve on birinci sınıftaki öğrenciler için geçerli olacak ve toplamda16 farklı finansal konuyu kapsıyor.

Tasarının metninde şunlar belirtiliyor:

“Eyalet Eğitim Kurulu, lise öğrencileri için haırlanmış olan finansal eğitim programını belirler.”

Kripto para birimi, çek defterinin dengelenmesi, yatırım, para yönetimi, kredi uygulamaları ve vergi değerlendirmeleri gibi daha geleneksel konularla birlikte listede yer alıyor.

Bununla birlikte, kripto para birimlerinin giderek eğitim müfradatlarında yer alması oldukça önem teşkil ediyor. Dijitalleşen dünyada bu konuyla ilgili bilinçlendirme ve farkındalık artarken, devlletler aynı zamanda bu varlıkların riskleri konusunda gençleri eğitmeyi hedefliyorlar.

Georgia’nın tasarısı, kripto para biriminin bir lise müfredatına ilk kez dahil edilmesi değil. 2019’da Fransız eğitim bakanlığı lise müfredatına, Bitcoin ve kripto para birimi dersi ekledi.

Fransadaki müfradat, öğrencilere geleneksel finans dünyasıyla ilgili temel bir kripto para birimi bilgisi vermek için tasarlanmıştır. Program, öğrencileri “Bitcoin geleceğin para birimi mi?”, “Bitcoin Euro’nun yerini alabilir mi?” , “Para biriminize güveniyor musunuz?” gibi soruları yanıtlamaya teşvik ediyor.

Dünya Kadınlar Günü’nde üç yaşındaki Lily Knight kripto para hakkında bilgi edinmek için hiçbir zaman çok erken olmadığını kanıtlamıştı. Liliy, çevrimiçi ”Geleceğin Kadınları Kripto ve Blockchaini” konferansında konuştu. Genç eğitimci Lily Knight, hazırladığı görsel sunum ile, Bitcoin’in sınırlı arzıyla ilgili bir video yayınladıktan sonra kripto dünyasında viral hale geldi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku