Ripple (XRP) CEO’sundan SEC Davası Hakkında Umutlandıran Açıklama!

0 230

Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yasal mücadelesi beşinci ayına girerken, CEO Brad Garlinghouse Fox Business’a, şirketinin mahkemede kaydettiği ilerleme konusunda “gerçekten iyi” hissettiğini söyledi:

”Mahkemelerde şimdiye kadar kaydedilen ilerleme konusunda kendimi gerçekten iyi hissediyorum.”

Hakim Sarah Netburn, mart ayında Güney New York Bölge Mahkemesinde görülen davada XRP’nin “bir para birimi olarak değere sahip” olabileceğini dile getirdi.

Brad Garlinghouse, bu gibi gelişmeleri yorumlarken “Davada şu ana kadar katettiğimiz yoldan çok memnunum.” dedi.

CEO, önde gelen ödeme firmalarından BitPay’in XRP’yi desteklemesinin de token’ın menkul kıymet olmadığına dair örneklerden biri olduğunu belirtti:

”Bu, XRP’nin menkul kıymet olmadığına dair birçok örnekten biridir. Para birimi olarak kullanılır. Ripple, sınır ötesi ödeme sorunlarını çözmek için bunu bir para birimi olarak kullandı.”

“Kendimizi Savunacağız”

Önceki davalarda, Ripple, Bitcoin’in (BTC) ve Ethereum’un menkul kıymet olup olmadığının neye göre değerlendirildiğini görebilmek için SEC’nin geçmişte yaptığı iç yazışmalara erişim talep etti.

SEC avukatları, 21 Nisan’da Hakim Netburn’e bir mektup gönderip bunun davanın yönünü değiştireceğini, Ripple’ın SEC’yi “taciz etmeye” çalıştığını öne sürdüler.

Brad Garlinghouse, verdiği röportajda “Ripple gibi küçük bir şirketin, SEC’ye karşı verdiği mücadelenin ‘taciz’ olarak tanımlanmasını güç bulduğunu” söyledi.

SEC’nin Ripple’a dava açtığı gün XRP ekosisteminden 15 milyar dolar çıktığını ve bunun XRP sahiplerine zarar verdiğini söyleyen Garlinghouse, “Bu davayı Jay Clayton açtı. Biz, kendimizi savunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku