Çarpıcı İddia: Facebook Bitcoin (BTC) Aldı! Yarın Büyük Gün!

1 221

Bugün kripto para gündeminde ilginç bir söylenti dolaşıyor: ”Facebook Bitcoin (BTC) satın almış olabilir?” Önde gelen birkaç kripto para topluluğu üyesi, sosyal medya devi Facebook’un Bitcoin’i bilançosunda tutuyor olabileceği söylentisini tartışıyor.

Morgan Creek Digital’in ortağı Jason A. Williams, İngiliz girişimci ve yatırımcı Alistair Milne ve analist Mira Christanto bu söylentinin yayılmasında öncülük eden isimler arasında bulunuyor.

Analist Mira Christanto şunları söyledi,

”Bitcoin’in 53 bin dolar seviyesinin üzerine çıkması Facebook’un Bitcoin satın almasından kaynaklanıyorken, 48 bin dolar’ın altına  düşmesi ise Tesla’nın BTC’nin  yüzde 10’unu satmasından kaynaklanıyor.”

Alistair Milne’nin ortaya attığı, Twitter’da dolaşan bir kripto söylentisine göre, Facebook’un bilançosunda Bitcoin olduğu ve şirketin bu gerçeği yarın kapanışta (28 Nisan’da) üç aylık raporu açıkladıktan sonra ortaya çıkaracağı konuşuluyor.

Bitcoin Fiyatı İçin Olumlu Bir Etki

Eğer bu idialar gerçekleşirse, piyasa tarafından büyük bir yükseliş sinyali olarak alınacak ve muhtemelen başka bir Bitcoin rallisini tetikleyecektir. Elon Musk, Tesla’nın bu yılın başlarında 1.5 milyar dolar’lık Bitcoin satın aldığını açıkladığında piyasada olumlu bir etki yaratmıştı. Ancak bugün, Bitcoin’in likiditesini kanıtlamak için Tesla’nın sahip olduğu BTC’lerin yüzde onunu sattığı ortaya çıktı. Ancak Musk, kendi Bitcoin’lerinin hiçbirini satmadığını söyleyerek savundu.

Facebook’un Bitcoin’i tutması mantıklı geliyor, çünkü şirket kripto para birimi alanına girmek için Diem adında bir dijital para üzerinde çalışıyor. Böyle bir gelişmenin yaşanması şaşırtıcı olmaz ve piyasada kayda değer bir etki yaratabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku