Ripple (XRP) CEO’su: ”Dünyada Böyle Düşünen Tek Ülke ABD”

0 137

SEC ve Ripple (XRP) davası tüm dünyanın sonucunu merakle beklediği bir olay haline gelirken, hem Ripple yetkilileri hem de SEC’teki göreviler sık sık açıklamalarda bulunuyorlar. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, CNBC Squawk Box Asia adlı programın konuğu oldu. Ripple CEO’su, ABD’li yetkilileri eleştirerek, Singapur ve hatta Kore’nin bazı bölgelerinde kripto paraların net bir şekilde tanımlanması ve regüle edilmesi için hükümet destekli, kapmamlı bir çaba olduğunu ve bunun diğer ülkeler tarafından da örnek alınması gerektiğini söyledi.

CEO’ya göre, Asya’daki duruma kıyasla ABD’de kripto paralar konsunda tam bir netlik yoktur. Garlinghouse şunları söyledi:

”XRP’nin para birimi dışında herhangi bir şey olduğunu düşünen dünyadaki tek ülke ABD”

Her Şey Yolunda

SEC davası başlangıçta Ripple için bir kabusa döndü ve önde gelen kripto para borsaları altcoin’i delist ettiler. Ripple tüm bunlara rağmen özellikle Asya pazarında yaptığı ortaklıklar ile büyümeye devam ediyor. ABD Menkul Kıymetler Borsası (SEC), XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve XRP üzerinden 1.3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapıldığını iddia ederek geçen yıl Ripple’a dava açmıştı. Garlinghouse, SEC ile süren davayla ilgili “Şimdiye kadar gidişattan memnunum ancak bu durum gerçekten sinir bozucu.” yorumunda bulundu.

SEC ile olan davanın görüldüğü mahkemenin hakimi Sarah Netburn, mart ayında XRP’nin bir para birimi olarak değere sahip olabileceğini açıklamıştı. Nisan ayında ise Ripple kurucuları davanın resmen reddini istedi.

Avukatlar ise XRP’nin uzun süredir piyasalarda işlem gördüğünü ancak SEC’nin dava öncesinde XRP’nin menkul kıymet olduğuna dair bir açıklama yapmadığını savunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku