Pantera Capital CEO’su: Kulağa Çılgınca Gelebilir Ama Bu Kesinlikle Gerçekleşecek!

0 201

Nisan ortasındaki fiyat düşüşüne rağmen, toparlanmayı başaran Bitcoin (BTC) fiyat modellerinin hedeflerine ulaşma yolunda ilerliyor. Piyasanın genel yükselişi sayesinde, son düzeltmelere rağmen, topluluktaki pek çok kişi BTC’nin nereye gidebileceğine dair tahminlerde bulundu.

Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, son zamanlarda yapılan bir röportajda şunu iddia etti:

“Benim tahminim Bitcoin’in bundan bir yıl sonra yüzde 213 oranında yükseleceği. Yani bir yıl sonra fiyat 200 bin dolar’a tırmanacak. Kulağa çılgınca geldiğini biliyorum, ama olması büyük ihtimal. Tüm temel bilgiler harika görünüyor. “

Morehead’in tahmini, talep eğrisinde öngörülen yukarı yönlü yükseliş ile destekleniyor. CEO, Morgan Stanley ve PayPal gibi firmaların sektöre girmesinin potansiyel olarak BTC’ninfiyatını yükseltebileceğini iddia etti. MicroStrategy’nin kurucu ortağı Michael Saylor, Bitcoin’in kademeli olarak benimsenmesinin ışığında, yakın zamanda, önümüzdeki beş yıl içinde Google ve Apple gibi şirketlerin de Bitcoin satın alacağının altını çizdi.

Morehead, BTC’nin fiyatındaki ‘sürekli’ yükselişe işaret ederek,

“Her bir milyon yeni kullanıcı için, Bitcoin’in fiyatı 200 dolar’a yükseliyor. Fiyatın yavaş yükseldiği Şubat 2016 dışında her seferinde bu gerçekleşti. “

Bu Yaz Bitcoin Hangi Seviyeye Yükselecek?

Bununla birlikte Saylor, o zamanlar kriptonun “olgunlaşmamış bir varlık sınıfı” olduğuna dikkat çekmişti ve yönetici, bu istatistiksel modele geriye doğru bakmanın ve onun geleceğini tahmin etmenin rasyonel olmadığını savunuyordu. Saylor şunları söylemişti:

“Bir eve ihtiyacı olan 250 trilyon dolarlık para var. 250 trilyon doların ne kadarı Bitcoin’e aktarılacak ve hangi oranda enflasyon, benimseme ve entegre teknolojinin bir işlevi olacak. ”

Yatırım uzmanı Robert Breedlove ayrıca bunun Bitcoin’in fiyat yörüngesi için ilginç bir zaman olduğuna dikkat çekti. Ona göre, para biriminin fiyatı, 2031 yılına kadar uzun, yavaş ve yukarı doğru bir mücadeleye tabi olacaktı; bu, insanların bunun yalnızca bir “birikim oyunu” olduğunun farkına varacakları bir zaman olacaktı.

Breedlove şunları söyledi:

“2031’e kadar Bitcoin’in küresel satın alma gücünün yaklaşık yüzde 20’sine ulaşacağını düşünüyorum. Yani bu, Bitcoin’in 2031’deki piyasa değerinin yaklaşık 250 trilyon dolar olacağı anlamına gelir. Bitcoin başına 12 buçuk milyon doların üzerinde olacak. “

Pantera Capital, Yazın, Bitcoin için 115 bin dolarlık bir fiyat hedefi belirledi ve kripto varlığın temellerine göre, bu rakama ulaşmak için her şey  yolunda gidiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku