Ripple, SEC Karşısında Bir Zafer Daha Kazandı!

0 139

Ripple, Amerika Birleşik Devletleri’nde devam eden Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davasında bir zafere daha imza attı. Yargıç Sarah Neutburn, geçtiğimiz günlerde Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve İcra Kurulu Başkanı Christopher Larsen’ın davayla açıktan ilgisi olmadığını ve mali kayıtlarının incelenmesine gerek olmadığına karar vermişti.

SEC, Ripple’ın her iki yöneticisin mahkeme aracılığı ile geçmişe dönük sekiz yıllık finansal bilgilerini talep ediyordu. SEC’ten gelen bu talebi, Garlinghouse ve Larsen bu talebin oldukça aşırı olduğunu öne sürerek itirazda bulunmuşlardı.

Sonuç olarak Ripple ekibi için, federal yargıç taleplerini onayladı ve mahkeme şu şekilde bir karar verdi;

“Ripple’ın XRP ye bağlı tüm ilgili kayıtları sunma sözü verdiğini ve SEC’in kendi iddalarını destekleyecek yeterli bir kanıt sunamadığı için, kişisel mali hesapların incelemesinin gerek olmadığına karar verilmiştir.”

XRP’de Son Durum

Ripple ve SEC arasındaki mahkeme süreci devam ederken, XRP son bir hafta içerisinde yüzde 123 ile oldukça iyi bir performans sergiledi. Son 24 saat içerisinde de bu artışını devam ettiren XRP, yazım itibari ile 1.28 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Diğer bir yandan kısa bir süre sonra yeni SEC Başkanı olacak Gary Gensler’den kripto para topluluğun bazı istekleri bulunuyor. Kripto para piyasasına yabancı olmayan Gensler’dan Ripple davasından vazgeçilmesi ve Ripple’a karşı olan ön yargının kırılması bekleniyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku