featured

Ripple SEC Davasında Önemli Gelişme! İşte Ayrıntılar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple arasındaki yasal süreç son hızı ile devam ediyor. Son olarak SEC, Hinman’ın konuşması ile ilgili mahkeme kararlarına itirazlarını desteklemek adına yanıtını sundu. Ancak komisyon, sanıkların önceki başvurularını yanlış beyan ettikleri iddiasında bulundu.

SEC, Ripple ile devam eden dava sürecinde Hinman’ın konuşmasının alakası olmadığını iddia ediyor

Dosyada yer alan bilgilere göre, SEC hala Hinman’ın konuşma taslağının sanıkların iddialarıyla hiçbir ilgisi olmadığını iddia ediyor. Muhalefetin hiç görmediği, kamuya açık olmayan belgeler olduklarından bahsediyor. Ancak, konuşma taslakları alakalı olsa bile Savcılık Direktörü (Director of Public Prosecutions, DPP) ve avukat-müvekkil gizliliğinin onları koruduğunu da sözlerine ekledi. Bu nedenlerle belgelerin üretilmemesi gerektiği belirtildi. Ripple ve sanıkların SEC tarafından yapılan anlamsız konuşma belgelerini ifşa etmeye zorladıkları bildiriliyor.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; SEC tarafından, davalıların, komisyonun Yargıç Netburn’ün yasayı doğru anladığını kabul ettiğini ancak yanlış bir şekilde savunduklarını vurguladı. Dosyalanan belgeler içerisinde yer alan konuşma Hinman’ın kişisel görüşlerini yansıttığından dolayı, taslağın imtiyaz altına alınamayacağı konusu gündeme getirildi. Bu durumun, yasal ve fiili hatalara dayanmakta olduğu aktarıldı. SEC, bunun sanıklar tarafından takip edilen iki yanlış ilkeye dayandığını öne sürüyor.

Hinman’ın hala mahkemenin zamanını boşa harcadığı öne sürülüyor

Bu arada komisyon tarafından, davadaki iddialarını zaten açıkladıkları sunuldu. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kurum içerisindeki iletişimin yalnızca kişisel veya kurumu yansıtabileceğini belirtti. Daha fazla DPP ve diğer ayrıcalıkların, sadece sınırlı kararlar hakkındaki müzakereleri koruduğu aktarılıyor. Daha önceki mahkemelerde de ödeme devi Ripple, SEC’in dava sürecini yalnızca uzatmaya çalıştığına dair konuşmalara yer vermişti. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde Yargıç Netburn, yedi SEC yetkilisinin kamuya açık açıklamalarının videolarını doğrulamak adına iki mahkeme celbi sunma talebini kabul ettiğini bildirmesi Ripple tarafına bir güç kazandırdı.

SEC, Ripple ve sanıkların bu hukuksal hatalar üzerinde çalışmak adına herhangi bir girişimde bulunmadığı konusunda ısrar ettiği belirtiliyor. Ayrıca, ajansın bu davadaki konumunu değiştirdiği konusundaki iddiaları ile birlikte konumlarını korumaya çalıştıkları belirtiliyor. Sanıkların konuşma hakkında SEC yorumlarını bağlam dışında kullandıklarını da dair sözlerine eklendi. SEC’in Hinman’ın konuşmasını korumaya yönelik başka bir girişimi olduğu aktarılıyor. Ancak sanıkların, Hinman’ın tutumları ile ilgili olarak komisyonun emirlerine uymadığı ve mahkemenin zamanını yalnızca boşa harcadığını iddia ettikleri belirtiliyor. Komisyonun da dava keşif sürecini yeniden başlatmaya çalıştığı konusu da sanıklar tarafından bildirilenler arasında.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ripple SEC Davasında Önemli Gelişme! İşte Ayrıntılar