Bir Dava da Ünlü Kripto Para Milyarderine! Neler oluyor?

Bir Dava da Ünlü Kripto Para Milyarderine! Neler Oluyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemlerde kripto para ekosisteminde epey aktif olan milyarder girişimci Mark Cuban, iflas eden kripto aracılık şirketi Voyager Digital’ın reklamını yaptığı iddiasıyla toplu dava şokuna uğradı.

Mark Cuban’a kripto para davası açıldı

Son dönemlerde kripto para ekosisteminde epey aktif olan milyarder girişimci Mark Cuban, iflas eden kripto aracılık şirketi Voyager Digital’ın reklamını yaptığı iddiasıyla toplu dava şokuna uğradı. Moskowitz Law Firm, ABD Güney Florida Bölge Mahkemesi’ne Voyager’ın düzenlenmeyen kripto ürünlerinin reklamını yaptığı iddiasıyla Cuban’a dava açtı. Davada jürinin dinlenmesi gerekecek. Şikayet dilekçesine göre Cuban, şirketi zaman zaman yanlış da tanıttı ve rakiplerinden daha ucuz olduğu ve “komisyonsuz” alım satım hizmetleri sunduğu gibi şüpheli açıklamalarda bulundu.

kripto para

Cuban ve Voyager Digital CEO’su Stephen Ehrlich, davacıya göre yılları bulan deneyimlerini, tecrübesiz yatırımcıları saadet zinciri olarak tanımladıkları sisteme tüm birikimlerini yatırmaya yönlendirdi. Dava dilekçesinden bir kısımda şöyle belirtiliyor:

Cuban ve Ehrlich, yatırımcı olarak deneyimlerini milyonlarca Amerikalıyı sahtekar KoyagelÜnlü Milyarder Mark Cuban, “En Avantajlı” Kripto Para Birimini Açıkladı! platformuna -çoğu zaman tüm birikimleriyle- yatırım yapmaya ve kayıt dışı menkul kıymet olan Voyager Earn Program Account (EPA) satın almaya yönlendirmede kullanmak için her yolu denedi. Cuban, Voyager platformu için “kriptoda bulabileceğiniz en risksizce yakın şey” gibi bir açıklamada dahi bulundu. Voyager platformu, devam edebilmek için Cuban ve Dallas Mavericks’in sözlü desteğine ve Cuban’ın parasal yatırımlarına ihtiyaç duyuyordu, ta ki patlayana ve iflas edene kadar.

Voyager iflasını açıklamıştı

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Voyager, risk fonu Three Arrows Capital’a (3AC) kredi veren, fakat fonun iflasından sonra kendi de iflas eden sayısız kripto kredi şirketinden biri. 1 Temmuz’da alım satım ve çekim faaliyetlerini durduran Voyager, 5 Temmuz’daysa iflas başvurusunda bulunmuştu. Platformda şu anda 3,5 miyonun üzerinde Amerikalıya ait neredeyse 5 milyar dolar dondurulmuş durumda. Ayrıca, Mahkeme süreçleri ve mali dokümanlar, kripto kredi şirketinin Sam Bankman Fried’a ait Alameda Research ile derin ilişkileri olduğunu gösteriyor.

kripto para

Three Arrows Capital’ın (3AC) tasfiyesiyle kriptoda başlayan iflas salgını, kripto kredi şirketi Voyager Digital’ı da götürdü. Şirket, şu anda iflası için hukuk mücadelesi veriyor. Mahkeme süreçleri ve mali dokümanlar, kripto kredi şirketinin Sam Bankman Fried’a ait Alameda Research ile derin ilişkileri olduğunu gösteriyor.Alameda, Voyager’dan kredi alan bir çok alım satım şirketinden biri ve iddiaya göre protokole 370 milyon dolar borçlu. Ne var ki, 3AC’nin iflası sırasında Alameda, bir alacaklıdan borç verene dönüştü ve haziran sonunda Voyager’a 500 milyon dolar kadar kurtarma paketi teklif etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir Dava da Ünlü Kripto Para Milyarderine! Neler Oluyor?