Ripple neden Dubai de şube açmaya karar verdi?

0 0

Ripple yenilikçi düzenlemeleri nedeniyle Dubai Uluslararası Finans Merkezinde bölge genel merkezi kurdu.

Ripple’in Güney Asya ve MENA Genel Müdürü Dubaide genel merkezi açmanın Ripple’ın müşteri tabanını genişleteceğini belirtti.

Dubai Uluslararası Finans Merkezi (DIFC) bir basın açıklamasında Rippleın bölgesel merkezini DIFCde kurmaya karar verdiğini duyurdu. Ödeme çözümleri şirketi ülkenin yenilikçi düzenlemeler genişleyen bir ağ ve “önde gelen bir küresel finans merkezi” olarak bir itibar sunduğunu belirtti.

Kuruluşların finansın geleceğinin nasıl olması gerektiğine dair bir vizyonu paylaştığını ekleyen DIFC Otoritesi CEOsu Arif Amiri üye firmaların DIFC düzenlemeleri altında faaliyet gösteren FinTech firmaları arasında yeni işbirliklerini genişletme ve bulma konusunda sahip oldukları avantajları vurguladı. Ripple 45ten fazla ülkede RippleNet kullanan yüzlerce finans kurumu arasında zaten 500ün üzerinde müşteriye sahip. Bu anlamda Amiri şunları söyledi:

DIFCnin birinci sınıf platformundan yasalarından ve düzenlemelerinden yararlanan FinTech firmalarımız küresel bölgesel ve yerel finans endüstrisinin gelişimine katkıda bulunmak için bölgenin en büyük finansal ekosisteminin bir parçasını oluşturan diğer DIFCnin müşterileriyle birlikte çalışabilir. Bu salgın sonrası iyileşme döneminde dijital gündemlerin nasıl önceliklendirildiğinin farkındayız. Merkezdeki Ripple ve FinTech ile ilgili diğer 230dan fazla şirket finansın geleceğini yönlendirmenin anahtarıdır.

Ripple Dubaide finansal geleceği yönlendiriyor

Eylül ayı sonlarında Ripple bir entegrasyon mühendisinin ödeme yapan brokerlerini genişletmesini talep eden bir iş ilanı yayınladı. Mühendisin Dubaide veya Birleşik Arap Emirliklerinde (BAE) bulunması gerekiyordu. Amirinin de eklediği gibi Dubai blockchain teknolojisi kapasitesini geliştirmek istiyor:

Ripple bu yıl DIFCye yapılan en heyecan verici istemci eklentilerinden biri. Finans sektöründeki yenilikleri için küresel olarak iyi kabul edilirler ve bu nedenle finansın geleceğini yönlendirme vizyonumuz göz önüne alındığında DIFC için mükemmel bir ortak ve müşteridir. Birlikte Dubai BAE ve bölgede blockchain kullanımını ilerletecek ve Emirates Blockchain Stratejisi 2021i hızlandıracağız.

Ripple’ın Güney Asya ve MENA Genel Müdürü Naving Gupta şirketin bölgedeki varlığının artacağını belirtti. Ayrıca Rippleın bölgedeki yeni müşterilerle ilişkilerini genişletebileceğini belirtti:

Ripple MENA bölgesinde halihazırda önemli bir müşteri tabanına sahip ve müşterilerimizle bir arada bulunma fırsatı DIFCyi doğal bir seçim haline getirdi. Bölge ofisimiz blok zinciri tabanlı çözümlerimizi tanıtmak ve bölgedeki daha fazla Finans Kurumu ile bağlarımızı derinleştirmek için bir sıçrama tahtası görevi görecek. DIFCdeki yeni bölgesel evimizde çok hoş karşılanıyoruz.

CNF tarafından bildirildiği üzere Ripple CEOsu Brad Garlinghouse ödeme çözümleri şirketinin merkezini Amerika Birleşik Devletlerinden daha fazla kripto yanlısı düzenlemelere sahip bir ülkeye taşıyacağını doğruladı. Ripple’in yeni karargahı olabilecek ülkeler arasında Birleşik Krallık Japonya ve diğerleri vardı. Düzenlemeler şu anda Ripple için temel konulardan biridir. Çözümlerinin benimsenmesine devam etmek için yetkililerin desteği gereklidir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku