Ripple için hedef korunuyor

0 4

Bugünlerde en çok soru bu Ripple ile ilgili geliyor. Anladığım kadarıyla ilgi biraz fazla. Çok uzatmadan hemen bir önceki analizimizi hatırlayarak başlayalım isterseniz: “RippleUSD geniş sayılabilecek bir yükseliş kanalı içerisinde düzenli bir şekilde hareketini sürdürüyor. Destek ve direnç noktaların test edilmesinin ardından gelen aşağı ve yukarı tepkiler bir fırsat haline gelebilir. 2 Temmuz itibariyle de 038414 dolar seviyesindeki destek noktası test edildi. Yukarıdaki savımızı doğru kabul edersek teknik anlamda bugünkü fiyatlar itibariyle kanalın direnç noktası olan 050 dolar seviyelerinin görülme ihtimali üzerinde durabiliriz. MACD Dema’nın hala aşağı yönlü sinyal üretmesine karşın bu sinyalin zayıfladığı dikkat çeken diğer bir unsur. Olumsuz senaryoda yani kanal destek noktasının altına gelinmesi durumunda ise 036 dolar seviyeleri ilk destek noktası konumunda bulunuyor.”

Ufak bir sapmayla RippleUSD bu süreçte beklentimiz dahilinde hareket etti. Ufak sapma ise grafikte mavi çizgilerle gösterdiğimiz kanalın dışına çıkması. Onda da deste noktası olarak gösterdiğimiz 036 seviyesinin hemen üzerinde (037405) tutundu. Şimdi görünüm biraz daha iyi gibi. Zira bir önceki analizimizde güvendiğimiz indikatörlerden MACD Dema’nın kuvvetli olmasa da aşağı yönlü bir sinyal ürettiğini belirtmiştim. Şu anki görünüm itibariyle MACD Dema yeniden pozitif sinyal üretmeye başladı. 

Sonuç olarak; ufak bir sapmayla yeniden kanal içine dönelmesi MACD Dema indikatörünün pozitif yönde sinyal üretmesi yukarı yönde gitme isteği sebebiyle RippleUSD için ilk aşamada gösterdiğimiz 050 dolar seviyelerinin hala güncel olduğunu belirtmekte gayda var. Beklentilerimizin aksine olası bir geri çekilme hareketinde ise 036 – 037 bandı destek görevi görecektir.  

Bol kazançlar
Soru ve görüşleriniz için @MCobanAnaliz
Mehmet ÇOBAN

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku